گزارش نیو باكس؛

هزینه ها در پنجره واحد شروع كسب وكار

هزینه ها در پنجره واحد شروع كسب وكار نیو باکس: در صورتیکه هزینه های پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار تعیین شده و شفاف است اما بتازگی ستاندن هزینه هایی بالاتر از ارقام تعیین شده مورد انتقاد فعالان اقتصادی قرار گرفته است.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار سال قبل با همکاری اتاق تجاری تهران، وزارت اقتصاد و سازمان های دخیل همچون سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان ثبت شرکت ها، تامین اجتماعی، روزنامه رسمی و… در محل اتاق تهران کار خودرا شروع کرد تا بوروکراسی سنگین و پیچیده شروع یک کسب وکار کم شود.
در زمان تأسیس پنجره واحد فیزیکی و در مراسم افتتاح آن، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی عنوان کرده بود که با راه اندازی این پنجره مدت زمان شروع کسب وکار در کشور که برابر شاخص جهانی ۷۵ روز طول می کشد به ۷۵ ساعت تقلیل پیدا می کند.
آمار اتاق تجاری تهران نشان میدهد از زمان شروع به کار پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار در خرداد ماه سال قبل تا اختتام فروردین ۱۴۰۰، در مجموع ۴ هزار و ۴۸۶ شرکت با مسئولیت محدود و شرکت سهامی خاص در این مرکز ثبت و تأسیس شده است.
مزایای اجرای این طرح غیرقابل انکار است اما مسأله ای که اخیراً مورد گلایه فعالان اقتصادی قرار گرفته ستاندن هزینه های خارج از عرف جهت ثبت شرکت است.
یکی از فعالان اقتصادی که بتازگی برای ثبت برند مراجعه نموده بود در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: من برای ثبت شرکت بوسیله پنجره واحد اقدام و برای یک شرکت مسئولیت محدود سر جمع هزینه ها نزدیک دو میلیون تومان پرداخت کردم. ۴۵۰ هزار تومانی هم برای کارت عضویت پرداختم. ثبت برند هم گفتند یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می شود. دریافت چنین هزینه هایی نامش تسهیل نیست چونکه خارج از پنجره واحد فیزیکی هم همین میزان پول را برای ثبت برند می گیرند.
پیگیری های خبرنگار مهر از مرکز پایش و بهبود محیط کسب وکار وزارت اقتصاد از آن حکایت داشت که هزینه های مربوط به پنجره واحد مشخص بوده و فقط باید همین مبالغ از متقاضیان ستاندن شود.
در جدول زیر هزینه های مربوط به پنجره واحد فیزیکی شروع کسب وکار آمده و ستاندن هزینه هایی بیشتر از این ارقام تخلف شمرده می شود.منبع:

1400/03/20
12:35:59
5.0 / 5
840
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه