لزوم تست ونمایش عملكرد ایمنی خودرو های داخلی در تست های معتبرجهانی

لزوم تست ونمایش عملكرد ایمنی خودرو های داخلی در تست های معتبرجهانی به گزارش نیو باکس با وجود این که سازمان بازرسی کیفیت و استاندارد به صورت ماهیانه کیفیت خودرو های تولیدی در هر ماه را گزارش می کند، اما همواره مردم باید این کیفیت را در خودرو ببینند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، متأسفانه در سالهای اخیر، خودروسازان داخلی هیچ توجهی به بحث کیفیت و حتی ایمنی در خودرو های خود نداشته اند و حتی کیفیت مونتاژ آنها نیز بسیار پرحاشیه بوده است. اما در این میان برخی از اقدامات بسیار خوبی صورت گرفت که باید گفت کورسویی برای بهتر شدن کیفیت خودرو های داخلی در سطح جهانی را روشن کرد. بطور مثال خودروسازی سایپا خودروی شاهین سایپا را پیش از ورود به خط تولید به یکی از کشورهای اروپایی ارسال کرد و تأیید تست تصادف ECE R95 اروپا را گرفت (تست تصادف شاهین سایپا). این تست یکی از بخش های اصلی برای صدور مجوز فروش در اروپا است. همین طور برای تست عملکرد کیسه های هوا در این خودرو، تست های ECE نیز در اروپا انجام شد تا از عملکرد کیسه های هوای شاهین در هنگام تصادف اطمینان حاصل شود.
البته سایپا به این تست ها نیز قانع نبود و پس از گذراندن تست های داخلی توسط رسانه های تخصصی همچون خودروبانک، عملکرد هر خودرو مورد سنجش قرار گرفت و از لحاظ فنی و کیفیتی، بازخورد ژورنالیست ها نیز گرفته و تغییراتی همچون بهتر شدن کیفیت داشبورد و یا بهبود عملکرد سیستم پرخوران اعمال شد.
امیدواریم دیگر خودروسازان داخلی نیز به این سطح رسیده که حداقل تست های عملکرد محصولات خودرا در مؤسسه های معتبر خارجی پیش از ورود به بازار به نمایش بگذارند تا مصرف کننده نهایی در داخل کشور بتواند با آگاهی بهتر از نظر امنیتی انتخاب خودرا انجام دهد.


منبع:

1400/03/20
21:20:07
5.0 / 5
658
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه