طی ۲ ماه نخست سال جاری صورت گرفت

كامیون ها در بالای جدول افزایش تولید

كامیون ها در بالای جدول افزایش تولید گزارش عملکرد خودروسازان داخلی در دو ماهه نخست سال جاری نشان میدهد که نسبت به زمان مشابه سال گذشته، تولید کامیون بیشترین میزان افزایش و کمباین کمترین درصد افزایش تولید را داشته است؛ از طرف دیگر تراکتور و خانواده وسائل حمل و نقل مسافری (اتوبوس، مینی بوس و ون) درصد منفی ثبت کرده اند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، گزارش عملکرد تولید انواع خودرو ها بر طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) طی فروردین و اردیبهشت ماه سال جاری نشان میدهد که به ترتیب کامیون ها (کامیون، کامیونت و کشنده)، وانت، انواع سواری و کمباین (ماشین های برداشت محصولات دانه دار کشاورزی) رشد ۶.۹ درصد تا ۴۵.۵ درصد داشته اند. در بخش خودرو های مسافری اتوبوس، مینی بوس و ون ۲.۳ درصد و تراکتور ۲۳.۳ درصد افت تولید نسبت به دوماهه سال ۱۳۹۹ داشته اند.
از شروع سال جاری تا اختتام اردیبهشت ماه امسال ۱۲۷ هزار و ۷۰۰ دستگاه از انواع خودرو سواری تولید شده که نسبت به تعداد دستگاه سواری تولید شده در دوماهه ابتدایی سال قبل ( ۱۱۷ هزار و ۳۰۰ دستگاه)، رشد ۸.۸ درصدی را تجربه کرده است.
میزان تولید وانت نیز در مدت مذکور سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل ۱۲.۹ درصد بالا رفته و از ۸۳۹۲ دستگاه به ۹۴۷۷ دستگاه رسیده است.
طی دو ماه نخست سال ۱۴۰۰ بیشترین میزان افزایش تولید نسبت به زمان مشابه سال قبل مختص کامیون، کامیونت و کشنده است که از ۶۵۷ دستگاه با افزایش ۴۵.۵ درصدی به ۹۵۶ دستگاه رسیده است.
برخلاف همیشه که کمباین ها در صدر افزایش تولید هستند، اینبار پایین ترین میزان افزایش تولید انواع خودرو ها متعلق به کمباین هاست که رشد ۶.۹ درصدی نسبت به آمار تولید این خودرو ها در دوماه نخست سال قبل رقم زده و ۶۲ دستگاه تولید شده است. در مجموع دو ماه ابتدایی سال قبل ۵۸ دستگاه از این مدل خودرو ها تولید شده بود.
در مقابل اما، طبق آمار میزان تولید اتوبوس، مینی بوس و ون مجدد ورق خود در فروردین ماه را که افزایشی بود به سمت کاهشی شدن برگرداند و طی دو ماهه نخست سال جاری نسبت به زمان مشابه سال قبل افت ۲.۳ درصدی را ثبت نمود. در حالی در مجموع فروردین و اردیبهشت امسال ۲۱۵ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون تولید شده که میزان تولید آن در دو ماه نخست سال قبل ۲۲۰ دستگاه بوده است.
بعد از آن بیشترین کاهش تولید را تراکتور ثبت کرده است. میزان تولید این نوع خودرو از ۲۶۵۳ دستگاه در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۹ به ۲۰۳۶ دستگاه در دو ماه نخست سال ۱۴۰۰ رسیده و کاهش ۲۳.۳ درصدی را تجربه کرده است.
علاوه بر این، میزان تولید لاستیک خودرو نیز در دو ماهه امسال نسبت به همین مدت در سال قبل که ۳۹ هزار و ۷۰۰ تن بوده است، به ۴۰ هزار و ۲۰۰ تن رسیده و رشد ۱.۳ درصدی را رقم زده است.1400/03/29
13:26:20
5.0 / 5
502
تگهای خبر: تجارت , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه