معاون وزیر صمت :

شرایط عرضه خودرو در بورس فراهم نیست

شرایط عرضه خودرو در بورس فراهم نیست معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه طرح خودرویی ایدرو در ستاد اقتصادی دولت می باشد، اظهار داشت: شرایط عرضه خودرو در بورس فراهم نیست و ما درحال بررسی ابعاد این مورد با نمایندگان مجلس هستیم.محسن صالحی نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت طرح خودرویی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، عنوان کرد: طرحی که ایدرو به نیابت از وزارت صمت به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پیشنهاد کرد، فرصت طرح پیدا نکرد و همچنان در ستاد مانده است. ما در تلاش هستیم تا پیش از آخر دولت این طرح به نتیجه برسد. اگر طرح خودرویی ایدرو در ستاد به تصویب برسد به سران قوا ارسال می شود.
رئیس هیأت عامل ایدرو در پاسخ به این سؤال که عمر دولت رو به پایان بوده، آیا با این تفاسیر میتوان اظهار داشت که طرح ایدرو منتفی شده است، خاطرنشان کرد: نمی توان گفت منتفی شده چونکه این طرح در دستور کار ستاد است. ارکان دولت تا آخرین روزی که مسئولیت دارند کار می کنند تا تصمیم لازم را اتخاذ کنند.
با مجلس باید به نقطه نظر مشترکی برسیم
صالحی نیا اظهار داشت: اما به هر شکل مجلس هم طرح دیگری دارد که چند روز پیش این طرح به صحن رفت و بعد از بررسی به کمیسیون صنایع و معادن عودت داده و مقرر شد با برگزاری جلساتی با حضور ما و خودروسازان، به نظرات مشترکی برسیم؛ ما هم تلاش داریم که چارچوبمان را حفظ نماییم تا طرحی که مجلس می دهد پاسخگوی نیاز و انتظارات خودروسازان و مصرف کنندگان باشد.
وی افزود: پیشگیری از زیان خودروسازان، به حداقل رسیدن حاشیه سود قیمت ها، افزایش تولید و تنوع محصولات و به تعادل رساندن شرایط برای خرید خودرو همچون محورهای مدنظر ماست.
شرایط عرضه خودرو در بورس فراهم نیست
صالحی نیا در مورد عرضه خودرو در بورس، اظهار داشت: شرایط باید فراهم باشد از دیدگاه ما هم اکنون شرایط لازم برای عرضه خودرو در بورس فراهم نیست. برای طرحی که نمایندگان مجلس تدوین کرده اند اگر بتواند شرایط لازم هم مهیا شود خوب است اما هنوز این شرایط به وجود نیامده است.
معاون وزیر صمت خاطرنشان کرد: هم اکنون شرکت هایی که در حوزه هایی مثل پتروشیمی و مواد اولیه فولادی به بورس می آیند، ساختار مشخصی دارند و بر مبنای آن ساختار و تعاریقی که انجام شده در کارگزاری مربوطه ثبت نام می کنند. در این عرصه ها با وجود این که فرآیند عرضه در بورس مشخص است اما باز هم محدودیت هایی ایجاد می شود.
نباید مشکلات را بیشتر کنیم
وی اضافه کرد: ما می گوئیم هنوز وضعیت به جهت اینکه متقاضیان واقعی خودرو بتوانند در بورس بیایند و شرایط خرید پیدا کنند، مهیا نشده است.
صالحی نیا اظهار داشت: لازم است از نمایندگان بورس کالا در جلسات مجلس دعوت و از آنها درخواست شود که شرایط را مهیا کنند. هر چند با شرایط فعلی ما نمی خواهیم با یک شرایطی وارد شویم که با مشکلات بیشتری مواجه شویم.
وی اضافه کرد: نظر نمایندگان در کمیسیون صنایع مختلف است؛ بعضی از آنها موافق نظرات ما و برخی دیگر مخالف هستند. تا آنجایی که خبر دارم یا تا اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده کمیسیون جلسه دیگری برگزار خواهد نمود و به نظر می آید در همین جلسات طرح نهایی شود.

1400/04/08
18:17:32
5.0 / 5
348
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خرید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه