در پی كشتار دام های مولد و كاهش علوفه مطرح شد

آمارسازی ها فریاد دامداران را هم درآورد

آمارسازی ها فریاد دامداران را هم درآورد به گزارش نیو باکس مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکت های تعاونی کشاورزی دامداری ایران اظهارکرد: از بس که مدیران دروغ گفتند و آمارسازی کردند صدای دامداران هم درآمده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، مجتبی عالی، مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکتهای تعاونی کشاورزی دامداری ایران در گفت و گو با با برنامه «صبح و گفت وگو» درمورد وضعیت کشتار دام های مولد و کاهش علوفه با اشاره به این که کشور ما از نظر تولید شیر در حدود ۱۱ میلیون تن خودکفاست اظهار داشت: دامداران ۱۱ میلیون تن شیر تولید می کنند و حدود ۱ میلیون تن شیر هم صادر می شود.

وی ادامه داد: ما حدود ۸۶۰ هزا تن گوشت قرمز تولید و ۱۰۰ هزار تن هم وارد می نماییم، اما باز هم دست هایی پشت پرده است که نمی گذارند ما در زمینه گوشت قرمز خودکفا شویم.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی شرکتهای تعاونی کشاورزی دامداری ایران با اعلان اینکه ما دو سال است که درگیر تامین نهاده ها هستیم اشاره کرد: از بس که مدیران دروغ گفتند و آمارسازی کردند و خوب جلوه دادند وضعیت الان به اینجا رسیده و صدای دامداران هم درآمده است.

آمارهایی که دقیق نیستند
پرویز اوسطی - عضو کمیسیون کشاورزی مجلس - ضمن عذرخواهی از دامداران و مردم کشورمان بابت وضعیت فعلی اظهار داشت: مدیریت تامین و توزیع نهاده های دامی و طیور زیر چتر نظارتی مجلس است و همکاران ما در کمیسیون کشاورزی مرتب با تشکیل جلسات و دعوت از مسئولان این مساله را دنبال می کنند.

وی ادامه داد: ما باید با این مسئله منطقی برخورد نماییم چونکه قسمتی از مسئله کاهش علوفه ناشی از خشکسالی است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر این که وزارت جهاد کشاورزی باید در آمار دام کشور به تفکیک سنتی، نیمه صنعتی و صنعتی بازبینی کند اظهار داشت: هم اکنون آمارها دقیق نیستند پس باید نیاز علوفه ای و نهاده های این سه بخش را احصا و برآورد نماییم.

اوسطی اضافه کرد: این نیاز در سطح جهانی قابل تامین است و خیلی کشورهای دنیا در شرایطی که ما در خشکسالی به سر می بریم با افزایش تولید مواجهند.

این نماینده مجلس با اذعان به عقب ماندگی کشور در بحث تامین و واردات نهاده های دامی اظهار داشت: قرار شد تا اختتام شهریور از تمام ظرفیت کشور برای جبران این عقب ماندگی استفاده گردد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر این که اولویت باید با تامین نهاده ها برای دام های مولد باشد اظهار داشت: دولت باید خرید حمایتی کند و متناسب با نیاز بازار در طول سال عرضه نماید.

اوسطی تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی را همچون دلیلهای اختلال در توزیع نهاده ها دانست و اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید برای توزیع نهاده ها برنامه ریزی کرده و نهضت کشت علوفه ای را راه بیاندازد.
منبع:

1400/04/16
12:58:20
5.0 / 5
523
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه