نیاز عاجل به حمایت

نیاز عاجل به حمایت به گزارش نیو باکس یک ناشر با گله از روند کار یکی از بانک ها برای اعطای تسهیلات حمایتی به ناشران می گوید: با عنایت به وضعیت فعلی و تعطیلی های ناشی از کرونا ناشران نیاز عاجل به حمایت دارند.


سعید اردهالی، مدیر نشر اختران، درباره اعطای تسهیلات حمایتی به ناشران به ایسنا اظهار داشت: ظاهرا بانکهای دیگر آغاز به اعطای وام کرده اند اما بانک صادرات هنوز مشکل دارد و شروع نکرده است. تا جایی که می دانم از چند نفر از همکاران ما مبلغی برای ضمانت خواسته اند و یا هزینه ای از حساب شان برای اعطای وام کسر کرده اند. حدود ۲۰ روز است که از اعلام پرداخت وام ها می گذرد اما بانک صادرات هنوز شروع نکرده و معلوم هم نیست که کی شروع خواهد نمود.
او اضافه کرد: از زمان اعلام اعطای وام، دریافت کنندگان فرصتی برای بازپرداخت آن دارند؛ یعنی اگر از اول ماه اعطای وام شروع شود مثلاً تا چهار ماه دیگر فرصت دارند تا پرداخت اقساط را شروع کنند. قاعدتا اگر سه ماه دیگر این وام را به من و همکار من بدهند ما برای شروع بازپرداخت وام ها یک ماه داریم و هرچه به تاریخ فرجه نزدیک شویم کار برای فعالان حوزه نشر و کتاب سخت تر می شود. در این سخت گیری و تعطیلات ناشی از کرونا همکاران مشکل و نیاز عاجل دارند و باید هرچه سریعتر این مسائل را حل کنند و کاغذ و ملزومات نشر را بخرند. این چیزی نیست که هر وقت دادند فرقی نکند. ظاهرا بانک صادرات به صرافت نیفتاده است که این کار را انجام دهد و دلیش را هم نمی دانیم.
این ناشر درباره اینکه آیا مسؤلان توضیحی برای تأخیر در اعطای وام نداده اند، اظهار نمود: وزارت ارشاد و وزارت صمت با بانک ها تفاهمنامه داشتند و به بانک ها هم ابلاغ گردیده است. همان گونه که گفتم بانک ها هم آغاز به اعطای وام کرده اند اما بانک صادرات هنوز معلق است و شروع نکرده است. البته به شعبه ها که رجوع می نماییم، می گویند مشکل از سیستم است و باید سیستم باز شود اما تصمیم گیرنده و یا مرکز بانک یا هر مقامی که هست، سیستم را باز نکرده است و دست شعبه ها نیست.1400/04/22
20:16:30
5.0 / 5
232
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , صادرات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه