دبیر انجمن تولیدكنندگان فولاد :

عدم تامین پایدار برق تولید فولاد را كاهش خواهد داد

عدم تامین پایدار برق تولید فولاد را كاهش خواهد داد دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با اعلان اینکه عدم تامین پایدار برق، منجر به کاهش تولید می شود، اظهار داشت: وزارت صمت و نیرو قول داده اند جدول زمانی مصرف و قطعی برق صنایع فولادی را تدوین واعلام کنند.سیدرسول خلیفه سلطانی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد قطع برق صنایع فولادی گفت: آنطور که به واحدهای تولیدی اعلام شده، واحدها باید مصرف برق خودرا به ۱۰ درصد دیماند قراردادی کاهش دهند که این مساله بطور قطع منجر به کاهش تولید خواهد شد و کارخانه ها با مشکل مواجه خواهند شد اما باتوجه به شرایط فعلی کشور چاره ای جز همراهی با وزارت نیرو نداریم.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اضافه کرد: باتوجه به لطمه هایی که این کاهش تامین برق می تواند به صنایع فولادی وارد کند، چند روز قبل نامه ای به وزارت صمت ارسال و چند پیشنهاد ارائه کردیم تا دامنه لطمه به صنایع فولادی را کاهش دهیم.
خلیفه سلطانی اظهار داشت: یکی از پیشنهادات اصلی ما این بود که کارخانجات فعال در حلقه ذوب و فولاد سازی بمنظور مشارکت در تنظیم بازار داخلی و جلوگیری از توقف صادرات و ارزآوری بتوانند حداقل در زمان غیر از اوج بار مثل ساعات شب فعالیت و تولید کنند.
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار داشت: وزارت صمت هنوز جوابی به نامه ما نداده و ما منتظر هستیم تا ببینیم وزارتخانه چه تصمیمی می گیرد.
وی افزود: البته وزارت صمت و نیرو قول داده اند که جدول زمانی مصرف و قطعی برق صنایع فولادی را آماده و ارائه بدهند تا وضعیت بهتر شود.

1400/04/24
12:11:33
5.0 / 5
576
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه