نماینده مردم گرمی در مجلس:

گرمی صاحب كارخانه سیمان سفید می شود

گرمی صاحب كارخانه سیمان سفید می شود به گزارش نیو باکس نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با سرمایه گذاری بخش خصوصی و پرداخت تسهیلات از طرف بانک عامل، کارخانه سیمان سفید در گرمی راه اندازی می شود.ولی اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: برای راه اندازی این کارخانه معدنی نیز در منطقه شرف آباد گرمی شناسایی شده تا با همراهی بانک عامل و سرمایه گذاری خارجی زمینه راه اندازی این کارخانه با سرمایه گذاری بیش از یک هزار و ۲۳۸ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۱۶۰ نفر فراهم آید.
وی با اشاره به اینکه در گرامیداشت هفته گرمی طرح ها و پروژه های مختلف اقتصادی، عمرانی و سرمایه گذاری، کلنگ زنی و یا شروع عملیات اجرائی آنها را شاهد خواهیم بود، خاطرنشان کرد: در مسافرت اخیر معاون وزیر راه و رییس سازمان راهداری به شهرستان گرمی، قرار شد تا با تامین اعتبار مورد نیاز ۱۵ کیلومتر از راه های روستایی این شهرستان آسفالت شود.
نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نمایندگان نیز در این عرصه به آسفالت راه های روستایی اختصاص می یابد تا اصلاح و ترمیم جاده های موران و گرمی را شاهد باشیم.
اسماعیلی اضافه کرد: در گرامیداشت هفته دولت ۵ کیلومتر از راه های آسفالت گرمی به بهره برداری برسد و برای ۱۵ کیلومتر نیز با برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار عملیات اجرائی به زودی شروع می شود.
وی به سرمایه گذاری مناسب شیرآلات قهرمان در منطقه و ایجاد اشتغال برای ۵۵۰ نفر اشاره نمود و افزود: به دنبال سرمایه گذاری شیرآلات قهرمان در گرمی، چندین شرکت نیز در این عرصه فعالیت تولیدی خودرا شروع کردند و امیدواریم نتیجه آن به توسعه اشتغال منجر شود.
اسماعیلی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در هفته جاری و در گرامیداشت هفته گرمی بزرگترین شهرک دامپروری با همکاری شرکت سرمایه گذاری شستا در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار کلنگ زنی می شود تا با صرف هزینه ای بیش از ۷۶۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۲۲۰ نفر این شهرک دامپروری راه اندازی شود.
وی به گرفتن مجوزهای لازم برای راه اندازی کارخانه تولید ظروف شیشه دارویی آگاهی داد و افزود: با تامین زمین ۷ هکتاری در گرمی قرار شده این کارخانه با یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای ۱۸۵ نفر بصورت مستقیم راه اندازی شده که در گرامیداشت این هفته این کارخانه که نخستین واحد تولید ظروف شیشه ای دارو است در گرمی کلنگ زنی خواهد شد.
اسماعیلی بیان نمود: مقرر است واحدهای تولیدی و صنایع پایین دست پتروشیمی جم نیز در گرمی با جانمایی ۵ هکتار زمین عملیات اجرائی اش صورت گیرد که با ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال ۵۰۰ نفر قرار شده از این ظرفیت به وجود آمده در توسعه منطقه استفاده گردد.
وی به راه اندازی کارخانه سیمان سفید نیز در این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: در مجموع ۴ پروژه اشتغالزایی در گرامیداشت هفته گرمی کلنگ زنی و شروع عملیات اجرائی آنها را شاهد خواهیم بود که با اجرائی شدن آنها چهره محرومیت از منطقه رخت بر بسته و برای یک هزار و ۶۳۶ نفر اشتغال ایجاد می شود.
اسماعیلی میزان سرمایه گذاری این واحدهای صنعتی و تولیدی را ۵ هزار میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه کرد: امیدواریم با بهره برداری از این پروژه ها فرصت خوبی در راه توسعه و تحول گرمی فراهم آید.
نماینده مردم شهرستان گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش اعضای شورای شهر و شهردار گرمی در عمران و آبادانی این منطقه خاطرنشان کرد: مقرر است در گرامیداشت هفته گرمی با هزینه ای بیش از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان که صرف تملک اراضی شده، نخستین چهارراه شهر گرمی بازگشایی شود.
وی از راه اندازی خانه امید برای بازنشستگان در گرمی آگاهی داد و تصریح کرد: دو موزه در گرمی به همراه پارک علوی در این شهرستان در مجموع با سرمایه گذاری ۲۵ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.
اسماعیلی همین طور از کلنگ زنی برای راه اندازی هتل سه ستاره در گرمی آگاهی داد و افزود: تلاش بر این است تا این مجموعه های زیربنایی در راه توسعه گرمی عملیاتی و اجرائی شده تا اهالی و گردشگران و مسافران از آن استفاده کنند.


منبع:

1400/05/03
23:10:51
5.0 / 5
373
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , توسعه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه