معاون وزیر صمت:

ورود محصولات دو برند خارجی لوازم خانگی به كشور شایعه است

ورود محصولات دو برند خارجی لوازم خانگی به كشور شایعه است به گزارش نیو باکس معاون امور صنایع وزیر صمت با رد شایعه مجوز ورود محصولات لوازم خانگی خارجی به کشور اظهار داشت: وزارت صمت هیچ تصمیمی برای ورود محصولات لوازم خانگی خارجی به کشور ندارد.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در جریان سفر یک روزه به استان اصفهان، ضمن بازدید از برخی از زیرساخت های صنعتی واحدهای تولیدی این استان با با رد شایعه مجوز ورود محصولات لوازم خانگی خارجی به کشور گفت: وزارت صنعت، معدن وتجارت هیچ تصمیمی برای ورود محصولات لوازم خانگی خارجی به کشور ندارد و برمبنای تصمیمات شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، ورود محصولات نهایی لوازم خانگی خارجی به کشور کماکان ممنوع می باشد.
رشد ۷۸ درصدی تولید لوازم خانگی در سال گذشته
وی سیاست دولت را افزایش توانمندیها و خوداتکایی در صنایع داخلی برشمرد و اظهار داشت: با سرمایه گذاری های که در صنعت لوازم خانگی صورت گرفت، خوشبختانه در سال قبل تولید محصولات داخلی در مقایسه با سال ۹۸ با رشد ۷۸ درصدی همراه بود و این روند امسال نیز ادامه داشته و تولید در این صنعت بیش از ۲۶ درصد در سالجاری بالا رفته است و تولیدکنندگان در این بخش، توانستند رشد ۳۰ درصدی در تولید یخچال و فریزر و ۴۲ درصدی در تولید لباسشویی، ۲۰ درصدی در تولید تلویزیون محقق کنند فلذا می بایست از ظرفیت های های به وجود آمده در کشور صیانت شود.
صادقی نیارکی با اهمیت ترین موضوع در توسعه صنعت لوازم خانگی داخلی را سرمایه گذاری در تحقیق توسعه R&D برشمرد و اظهار داشت: در این راه نیز اتفاقات خوبی افتاده و برندهای ایرانی با تامین نیاز داخل توانستند بازار داخلی را پوشش دهند و ما با ارتقای خدمات بعد از فروش، بهره مندی از توان فنی مهندسی داخلی و توسعه عمق ساخت داخل خواهیم توانست به بازارهای خارجی ورود پیدا نماییم و توسعه صادرات را رقم بزنیم.
سیاست دولت، صیانت از صنایع داخلی و ظرفیت های بومی است
معاون امور صنایع در، ادامه با تاکید بر صیانت از صنایع داخلی و ظرفیت های بومی در کشور اشاره کرد: در همه تصمیمات و برنامه های وزارت صمت تلاش شده از صنایع داخلی و بومی و توان فنی مهندسی داخلی صیانت بشود. ما می توانیم با توسعه سرمایه گذاری درصنایع پیشران، هم عمق ساخت داخل را افزایش دهیم و هم توسعه اقتصادی را محقق نماییم.
صادقی نیارکی با رد شایعه اعطای مجوز ورود محصولات لوازم خانگی خارجی به کشور اشاره کرد: سیاست دولت و برنامه وزارت صنعت نگاه به توانمندی ها و ظرفیت های داخلی، توسعه عمق ساخت داخل وخوداتکایی صنعتی است و متقاضیانی که تمایل به حضور در بازار ایران را دارند باید در رشته کارهایی که در، کشور درحال حاضر ظرفیت داخلی وجود ندارد سرمایه گذاری مشترک انجام بدهند. ما در صنایعی که دارای توانمندی داخلی هستیم و از ظرفیت متخصصان و صنعتگران داخلی بهره مند هستی نیازی به برندهای خارجی نداریم.


منبع:

1400/05/05
23:27:53
5.0 / 5
373
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه