مدیر بازرسی اتاق اصناف خوزستان عنوان كرد

وضعیت بازار گرانی بیشتر از گرانفروشی

وضعیت بازار گرانی بیشتر از گرانفروشی به گزارش نیو باکس خوزستان مدیر بازرسی اتاق اصناف خوزستان اظهار داشت: افزایش قیمت های کالا در بازار غالباً متأثر از موج گرانی شامل تورم سالیانه، افزایش حقوق ها، افزیش نرخ دستمزد کارگران و دیگر موارد همچون هزینه های حمل و اجاره بها است که در سطح کشور وجود دارد و هم اکنون در بازار گرانی بیشتر از گرانفروشی است.رضا فرجام در گفتگو با ایسنا در مورد گرانی و گران فروشی صنوف اهواز اظهار نمود: در حقیقت غالب اصناف گران فروش نیستند اما نمی توان گفت گرانفروش در میان آنها وجود ندارد. افزایش قیمت های کالاها در بازار غالباً متأثر از موج گرانی شامل تورم سالیانه، افزایش حقوق ها، افزیش نرخ دستمزد کارگران و دیگر موارد همچون هزینه های حمل و اجاره بها است که در سطح کشور وجود دارد و هم اکنون در بازار گرانی بیشتر از گرانفروشی است.

وی اضافه کرد: با بیان دولت در ماه های اخیر قیمت روغن، شیر و شوینده ها به صورت رسمی افزایش یافت که از راه سازمان پشتیبانی از مصرف کننده در مورد این افزایش قیمت ها، مجوز رسمی صادر شد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان خوزستان درباره گرانی مرغ اظهار داشت: به علت کاهش جوجه ریزی از نظر فراوانی در عرضه مرغ در سطح کشور مشکل به وجود آمده است؛ از طرفی افزایش قیمت نهاده های دامی، کمبود جوجه یکروزه و افزایش هزینه های جاری در این صنعت سبب افزایش قیمت مرغ شده است اما مرغ از نظر فراوانی مقداری به سطح مطلوب نزدیک تر شده است.

فرجام در مورد گرانفروشی افزود: پرونده های زیادی در مورد برخورد با گران فروشی مرغ تشکیل و اصناف متخلف به اداره تعزیرات حکومتی معرفی گشتند. اگر هر واحد صنفی خارج از عرف بازار گران فروشی کند با او برخورد می شود و تشکیل پرونده خواهد شد.

وی اظهار داشت: وقتی قیمت یک کالا به صورت رسمی افزایش می یابد، دغدغه این مورد را داریم که واحدهای صنفی، کالاهای قیمت قدیم را به قیمت جدید بفروش برسانند.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان خوزستان اظهار نمود: خیلی از محصولات بسته بندی شده که قیمت مصرف کننده بر روی آنها درج شده باشد، حتی با افزایش قیمت آن محصول، فروشنده نمی تواند با قیمتی بیشتر از قیمت درج شده بر روی محصول مبادرت به فروش کند.

فرجام اظهار داشت: در صورتیکه فروشندگان، تحت هر شرایطی مبادرت به فروش یک محصول بیشتر از قیمت درج شده بر روی آن کنند بطور قطع با آنها برخورد خواهد شد.

منبع:

1400/05/10
13:03:23
5.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه