عضوكمیسیون عمران مجلس:

تخلیه کشتی های حامل کالاهای اساسی سرعت گرفت

تخلیه کشتی های حامل کالاهای اساسی سرعت گرفت به گزارش نیو باکس عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: ناوگان ملی کشتیرانی باید نسبت به لاینرهای خارجی در اولویت قرار گیرد.به گزارش نیو باکس به نقل از کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، کمال علیپور خنکداری با اشاره به عملکرد ناوگان ملی حمل و نقل دریایی کشور در حوزه حمل کالاهای اساسی در دوران تحریم گفت: اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از زمان شروع فعالیت خود تا کنون چندین مرتبه از بنادر شمالی و جنوبی کشور بازدید داشته اند و ضمن بررسی تمامی کاستی های موجود در بنادر کشور راهکارها و نکات لازم را به دولت گوشزد کرده اند.
وی اضافه کرد: حمل و نقل دریایی در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از اهمیت بسیار بالایی برخوردارست و بعد از بررسی های انجام شده درباب امکانات و تجهیزات، بودجه ۱۴۰۰ این بخش نیز در امتداد کاهش مشکلات حمل و نقل دریایی، تسریع سرعت تخلیه بار و جلوگیری از دموراژ در بنادر شمالی و جنوبی ترمیم شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه عملکرد ناوگان حمل و نقل دریایی در دوران تحریم مثبت است، تصریح کرد: به رغم شرایط سخت تحریم، حمل کالا با ناوگان ملی دریایی به خوبی انجام شده است. البته ایراداتی هم که مشاهده شد، به این خاطر است که عده ای برای نفع شخصی و سودجویی، کالاها را دیر به کشور رساندند که نمی گردد به پای کشتیرانی نوشت.
علیپور خنکداری با تاکید بر ضرورت کمک و حمایت دولت از ناوگان ملی کشتیرانی و بخش خصوصی اشاره کرد: برجام هم کاری برای ناوگان کشتیرانی داخلی انجام نداده است. پس ما باید به ناوگان ملی و شرکت های خصوصی چه در زمان سختی ها و چه در وضعیت عادی توجه بیشتری داشته باشیم.
وی اشاره کرد: نگاه مجلس و کمیسیون عمران به ناوگان ملی و بخش خصوصی داخلی این است که باید نسبت به لاینرهای خارجی در اولویت قرار گیرند.


منبع:

1400/05/11
20:08:05
5.0 / 5
215
تگهای خبر: حمل و نقل , شركت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه