۳۳ درصد واحدهای صادراتی متقاضی، تسهیلات گرفتند

۳۳ درصد واحدهای صادراتی متقاضی، تسهیلات گرفتند نیو باکس: از شروع پرداخت تسهیلات به واحدهای صادراتی، یعنی خرداد 99 تا آخر اردیبهشت امسال 352 فقره ثبت نام برای دریافت این تسهیلات انجام شده بود، اما 117 فقره به ارزش 1848 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صادراتی پرداخت شد، یعنی حدود 33 درصد متقاضیان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، در دو ماهه نخست امسال ۵۹۵ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان تسهیلات درقالب ۴۳ فقره به واحدهای صادراتی پرداخت شده است.
البته در طول این مدت ۵۳ مورد ثبت نام برای دریافت این نوع تسهیلات انجام شده بود که یعنی نزدیک به ۷۳ درصد متقاضیان در طول این مدت موفق به دریافت تسهیلات شدند.
از بین استانها، آذربایجان شرقی با دریافت بیش از یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان، بیشترین تسهیلات واحدهای صادراتی را به خود مختص کرده است. در مورد استان هایی که کمترین تسهیلات را دریافت نمودند نیز باید اظهار داشت که از بین استانها، ۱۴ استان همچون ایلام، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و مناطق آزاد هیچ تسهیلاتی دریافت نکردند.
البته اطلاعات مربوط به تسهیلات به واحدهای صادراتی از شروع اعطای آن یعنی خرداد ۹۹ تا آخر اردیبهشت امسال هم انتشار یافته که نشان میدهد در طول این مدت بیش از ۱۸۴۸ میلیارد تومان در قالب ۱۱۷ فقره پرداخت شده است.
طی ۱۲ ماه یاد شده ۳۵۲ فقره ثبت نام برای دریافت این تسهیلات انجام شده بود که ۱۸۸ مورد از آنها برای دریافت بیش از ۳۴۱۶ میلیارد تومان به بانک ها معرفی گشتند، اما ۱۱۷ فقره به ارزش ۱۸۴۸ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صادراتی پرداخت شد، یعنی حدود ۳۳ درصد متقاضیان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
در کل زمان اختصاص این نوع تسهیلات نیز آذربایجان شرقی با دریافت ۳۱۶ میلیارد تومان در بالای جدول قرار دارد و هشت استان همچون ایلام، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد هیچ تسهیلاتی برای واحدهای صادراتی دریافت نکردند.
منبع:

1400/05/14
11:17:46
5.0 / 5
246
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه