اطلاعیه اتاق اصناف ایران؛

واحدهای صنفی پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند

واحدهای صنفی پروتکلهای بهداشتی را رعایت نمایند به گزارش نیو باکس اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای واحدهای صنفی همچون سوپرمارکت ها و خواربارفروشی ها، نانوایی ها، رستوران ها، فروشگاه های زنجیره ای، تالارهای پذیرایی را ملزم به رعایت پروتکلهای بهداشتی کرد.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، اتاق اصناف ایران در مورد اجبار عمومی به افزایش رعایت پروتکلهای بهداشتی اطلاعیه ای صادر کرد.
در اطلاعیه اتاق اصناف ایران آمده است: روز گذشته با درگذشت ۵۴۲ تن از مبتلایان کرونا، رکورد مرگ و میر روزانه در ایران در اثر این بیماری شکسته شد. باآنکه شاخص ریسک شهرهای قرمز بیشتر از ۴ است، هم اکنون شاخص ریسک ۱۲۱ شهرستان به بیشتر از عدد ۱۲ رسیده است که یعنی باید عملاً وضعیت سیاه داشته باشند. همینطور در برخی از شهرستان ها این عدد به ۵۹ رسیده است که این شهرستان ها در نقشه های نشان دهنده وضعیت شیوع، با رنگ های قرمز تیره و قرمز خیلی تیره نشان داده می شوند.
همچنین طبق آخرین آمار منتشره از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی به ۳۸٫۸۹ رسیده است که این آمار طی یک سال قبل کمترین مقدار است. بنابراین رابطه معکوس کاهش شدید رعایت پروتکلهای بهداشتی و افزایش تأسف بار مرگ و میر ما را ملزم می دارد تا در سبک زندگی خود و اطرافیان تغییراتی ایجاد نماییم.
از این رو لازم است تا رعایت بیشتری هم در اماکن عمومی، مترو، اتوبوس، مطب های پزشکی، بانک ها و ادارات و … هم در واحدهای صنفی همچون سوپرمارکت ها و خواربارفروشی ها، نانوایی ها، رستوران ها، فروشگاه های زنجیره ای، تالارهای پذیرایی و… شود که این امر با همکاری اصناف و مشتریان ایشان امکان پذیر خواهد بود.
رعایت پروتکلهای بهداشتی باآنکه امروز به ۳۸.۸۹ درصد رسیده است اما در مرداد ماه سال گذشته، این آمار بیشتر از ۸۰ درصد بوده است. با عنایت به این پیشینه، واضح و مبرهن است با عنایت و توجه ویژه هم وطنان میتوان درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی را به میزان قابل توجهی افزایش داد و از آمار مرگ و میر و ابتلاء به این بیماری منحوس کاست.
از این رو از عموم مردم و جامعه صنفی انتظار می رود تا در رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و واکسیناسیون همکاری لازم را مبذول دارند.

1400/05/19
00:07:47
5.0 / 5
399
تگهای خبر: بانك , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه