وزیر صمت:

کمبود اکسیژن ناشی از کمبود برق است

کمبود اکسیژن ناشی از کمبود برق است به گزارش نیو باکس وزیر صمت اظهار داشت: در تولید اکسیژن مورد نیاز کشور همچون برای بیماران کرونایی اقدامات خوبی صورت گرفته، اما کمبودهایی که وجود دارد ناشی از کمبود برق است.به گزارش نیو باکس به نقل از صدا و سیما، علیرضا رزم حسینی در آخرین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از سرمایه گذاری ۴۵۰ هزار میلیارد تومانی شرکتهای برتر کشور در طرح های دارای اولویت اطلاع داد و عنوان کرد: این میزان سرمایه گذاری در ۷۵ طرح انجام شده که همچون آن، طرح های بخش معدن و صنایع غذایی است.
وزیر صمت عملکرد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را قابل قبول خواند و افزود: در این زمان ۱۰ ماه هم افزایی مناسبی در ستاد صورت گرفت که سبب بهبود فضای تولید در کشور شد.
رزم حسینی درباره فاطمی امین، وزیر پیشنهای دولت برای وزارت صمت هم اظهار داشت: پیش از این هم سابقه و عملکرد مناسبی را از او شاهد بودیم و بدون شک از این پس هم عملکرد مناسبی را شاهد خواهیم بود. وی فرد خوش فکری است که می تواند این حوزه را فعال تر کند.
رزم حسینی ضمن اشاره به تاثیر کرونا بر تولید در کشور اظهار داشت: با این وجود رشد ۷.۱ درصدی کشور پارسال در فصل چهارم به ۹.۹ درصد رسید که نشان از عملکرد قابل قبول وزارت صمت دارد ضمن این که ۱۴۶ میلیون تن کالا وارد و صادر شد تا تأمین مناسبی در اقلام اساسی و کالاهای مهم داشته باشیم.
وی افزود: در بسته های مانع زدایی کارهای خوبی انجام شده و ۳ بسته کارامد و خوب محیا شده است. یکی از این بسته ها جهت بررسی به مجلس رفته که باید بررسی شود. بسته دیگر در ارتباط با ستاد اقتصادی دولت می باشد، اما بسته ای که در ارتباط با وزارت صمت بود انجام شده است.
رزم حسینی ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه تنظیم بازار اظهار داشت: امروز هیچ شرکتی در حوزه کشاورزی در اختیار وزارت صمت نیست و حتی شرکت بازرگانی دولتی هم تحت مدیریت واحد به دست وزارت جهاد مدیریت می شود.
وی اضافه کرد: به رئیس جمهور پیشنهاد دادم که جلسات کارگروه تنظیم بازار به ریاست معاون اول برگزار گردد که روز گذشته جلسه کارگروه تنظیم در دفتر معاون اول برگزار شد امیدواریم ادامه دار شود که بدون شک اثرات مثبتی خواهد داشت.
رزم حسینی اضافه کرد: در تولید اکسیژن مورد نیاز کشور همچون برای بیماران کرونایی اقدامات خوبی صورت گرفته، اما کمبودهایی که وجود دارد ناشی از کمبود برق است. اگر شرکت ها و صنایع بخواهند برق خودشان را تأمین کنند باید شرایط برای آنها تسهیل شود.
وزیر صمت ضمن اشاره به سندهای ابلاغ گردیده در حوزه زنجیره تأمین و تولید پوشاک و لوازم خانگی اظهار داشت: فراموش نکنید تولید در کشور در هر حوزه ای متأثر از سیاست های پولی و مالی کشور است و تصمیمات حوزه اقتصاد تاثیر مستقیم بر تولید دارد.
وی اضافه کرد: بیشتر از ۶۰ درصد جی. دی. پی کشور به وزارت صمت و وزارت جهاد مربوط است ازاین رو این دو بخش باید در تصمیمات کلان حضور داشته باشند.


منبع:

1400/05/24
14:32:34
5.0 / 5
489
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه