قیمت طلای جهانی بالا رفت

قیمت طلای جهانی بالا رفت نیو باکس: قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیها نسبت به شیوع کرونای دلتا و تاثیر آن بر احیای اقتصادی افزایش یافت اما صعود دلار، رشد این فلز باارزش را محدود کرد.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۷۸۴ دلار و هفت سنت رسید. بهای معاملات این بازار از شروع هفته جاری تا حالا حدود ۰.۳ درصد افزایش نشان میدهد.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد افزایش، به ۱۷۸۶ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۱ درصد کاهش، در ۱۷۸۳ دلار و ۱۰ سنت بسته شده بود.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس در این زمینه اظهار داشت: ریسک گریزی به مفهوم آنست که سرمایه به سمت اوراق قرضه می رود که موجب کاهش بازده می شود و بدین سبب بازده رشد چندانی نداشته و این مساله روی قیمت طلا تاثیر گذاشته است.

روند نزولی بازارهای آسیایی ادامه یافت و دلار نزدیک بالاترین رکورد ۹ ماه اخیر که روز پنج شنبه به آن صعود کرده بود، ایستاد. دلار قویتر معاملات طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر می کند.

به گفته اسپیواک، با نزدیک شدن به زمان برگزاری سمپوزیوم جکسون هال، قسمتی از افزایش قیمت اصلاحی طلا احیانا از دست می دهد. بازارها خودرا آماده می کنند که بانک مرکزی آمریکا همچنان به این داستان ادامه دهد که شروع تعدیل برنامه های محرک مالی قریب الوقوع است و اعلام رسمی در این زمینه ممکنست در سپتامبر انجام بگیرد. جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در این رویداد درباره دورنمای اقتصادی صحبت خواهدنمود و انتظار می رود نقشه راه روشنتری درباره تعدیل برنامه های محرک مالی ارائه کند.

گزارش نشست سیاست پولی ژوییه بانک مرکزی آمریکا نشان داد مقامات بانکی تا حدود زیادی با شروع تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه در سال میلادی جاری در صورت ادامه روند بهبود اقتصادی، موافق هستند.

بر اساس گزارش رویترز، آماری که روز پنج شنبه انتشار یافت، نشان داد شمار آمریکایی های متقاضی دریافت بیمه بیکاری هفته گذشته به پایینترین رکورد در ۱۷ ماه اخیر رسیده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۳ دلار و ۲۲ سنت رسید و در راه ثبت سومین کاهش هفتگی متوالی قرار گرفت.

بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۹۷۹ دلار و ۵۰ سنت رسید اما بیش از چهار درصد کاهش هفتگی نشان میدهد.

بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۲۳۲۸ دلار و ۹۱ سنت رسید. این فلز در راه بدترین کاهش هفتگی از زمان کاهش ۱۲ درصدی در مارس سال ۲۰۲۰ است.

منبع:

1400/05/29
14:04:26
5.0 / 5
244
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه