معاون استاندار مركزی:

دلیلهای تحقق نیافتن سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد کشور واکاوی شود

دلیلهای تحقق نیافتن سهم ۲۵ درصدی تعاون از اقتصاد کشور واکاوی شود مرکزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی اظهار داشت: دلیلهای تحقق نیافتن سهم 25 درصدی بخش تعاون از اقتصاد کشور باید بصورت دقیق بررسی و واکاوی شود.


سعید فرخی سه شنبه ۱۶ شهریورماه در شانزدهمین جشنواره تجلیل از تعاونی های برتر ملی و افتتاح همزمان ۲۶۸ طرح تعاونی در سراسر کشور بصورت ویدئو کنفرانس در شهرستان محلات برگزار شد، اظهار نمود: در استان مرکزی دو هزار و ۲۷۸ شرکت تعاونی فعال وجود دارد و یک میلیون نفر با احتساب سهام عدالت عضو بخش تعاون این استان هستند و حدود ۲۱ هزار ۵۰۰ فرصت شغلی با فعالیت این میزان تعاونی در وضعیت سخت اقتصادی و تحریم ها به وجود آمده است.
وی بیان کرد: تجمیع سرمایه های خرد و ایجاد یک فضای همدلی و هماهنگی برای انجام کارهای بزرگ اقتصادی در کشورهای توسعه یافته موضوع مهمی است که در قالب تشکیل تعاونی ها مطرح می شود و در ایران نیز مقوله تعاون از اهمیت خاصی برخوردارست.
معاون استاندار مرکزی اضافه کرد: با وجود این که کارهای خوبی در زمینه تعاون صورت گرفته است، اما جای تاسف دارد که در ایران نتوانستیم به سهم ۲۵ درصدی تعاونی ها در اقتصاد دست پیدا نماییم و باید دلیلهای تحقق نیافتن این شاخص پیگیری شود.
وی در ادامه، مردمی کردن اقتصاد را از سیاست های اقتصادی در کلان کشور بیان کرد و اضافه کرد: توجه بیشتر به تعاونی ها از الزامات مردمی کردن اقتصاد در کشور است و تعاونی ها به مردمی کردن، شفافیت و سالم سازی اقتصاد کمک می کنند و سبب خواهند شد که مردم با بهره گیری از سرمایه های خرد در قالب تعاونی ها در اقتصاد کشور مشارکت داشته و در توزیع ثروت موثر باشند.
فرخی بیان کرد: راه اندازی شورای راهبردی تعاون یک اقدام مناسب برای رصد کارهای تعاونی و کوشش برای پویایی و افزایش سهم تعاونی ها در اقتصاد کشور است.
وی با اشاره به ظرفیت بالای استان مرکزی اظهار داشت: شهرستان محلات با فعالیت تعاونی هایی گوناگون اقتصادی در سطح استان بعنوان تعاون شهر معروف است. این شهرستان از پتانسیل های مختلفی برای توسعه اقتصادی برخوردار بوده و این شرایط نشانگر آنست که مردم با درک مناسب در این عرصه فعالیت دارند.
او خواهان بهره گیری از ظرفیت شورای گفت و گوی بخش خصوصی و دولت، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و نیز هیات مقررات زدایی که در وزارت اقتصاد وجود دارد برای رفع موانع تولید و توسعه بخش تعاونی و حوزه اقتصادی در کشور شد.1400/06/17
12:35:49
5.0 / 5
219
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه