معاون وزیر صمت اعلام كرد؛

نظارت بر بازار تأمین و توزیع کالا در سایه سامانه جامع تجارت

نظارت بر بازار تأمین و توزیع کالا در سایه سامانه جامع تجارت معاون وزیر صمت اظهار داشت: اولین نشست استقرار سامانه جامع تجارت برای کالاهای پتروشیمی، روغن موتور تصفیه اول، لوازم خانگی، پودرشوینده، پوشک خردسال و شیرخشک صنعتی در محل سازمان حمایت برگزار گردید.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، عباس تابش با اشاره به اینکه اولین نشست استقرار سامانه جامع تجارت برای کالاهای پتروشیمی، روغن موتور تصفیه اول، لوازم خانگی، پودرشوینده، پوشک خردسال و شیرخشک صنعتی در محل سازمان حمایت برگزار شد، عنوان کرد: با عنایت به برنامه های عرضه شده وزیر صنعت، معدن و تجارت به مجلس در مورد ساماندهی سامانه های تولید، توزیع و عرضه کالا و خدمات به مردم استفاده از این سامانه ها بخصوص سامانه جامع تجارت و شفاف سازی نظام تولید و توزیع کشور در برنامه ها منظور شده است.
وی افزود: استقرار بعضی از اقلام کالایی در سامانه بر مبنای پیگیری ها و اقدامات مورد تاکید در جلساتی که با حضور وزیر صمت برگزارشد در دستور کار سازمان حمایت قرار گرفت به صورتی که برای پیشگیری از قاچاق و عرضه غیر شفاف کالاهای مذکور، مقررشد کلیه فعالیتهای آنها شامل تولید، واردات، صادرات و عرضه داخلی و چرخه این فعالیت ها از راه سامانه جامع تجارت ساماندهی شد.
تابش افزود: همینطور مقرر شد نظام تولید، توزیع، ورود اطلاعات کالایی، انبارها و چرخش کالا های مذکور از راه این سامانه پیگیری گردد و در همین راستا سازمان پشتیبانی از متولیان این کالاها بخصوص انجمن هایی که نظام تولید یا توزیع این کالاها را زیر پوشش دارند، دعوت به عمل آورد.
وی افزود: در همین راستا اولین نشست هماهنگی روز چهار شنبه مورخ ۱۷ شهریور با حضور نمایندگان معاونت های تخصصی وزارت متبوع، ستاد مرکز ی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، انجمن های تولید، توزیع و پخش کالاهای مذکور در محل سازمان برگزار گردید.
معاون وزیر صمت در مورد سامانه جامع تجارت اضافه کرد: سامانه یکپارچه سازی و نظارت بر فرآیند تجارت با هدف ایجاد سامانه واحد برای بازرگانان در حوزه ی تجارت خارجی و فعالان اقتصادی در حوزه تجارت داخلی طراحی شده است و بخش خصوصی مکلف به رعایت ضوابط تعیین شده در این سازمان است.
تابش اظهار داشت: با استفاده از این سامانه، انجام مبادلات تجاری به سمت مبادی قانونی هدایت خواهد شد و پدیده ی قاچاق کاهش خواهد یافت همینطور با استفاده از این سامانه ضمن کاهش زمان بررسی ها و بوروکراسی ها، مدیریت یکپارچه و نظارت و بازرسی بر تجارت داخلی بهینه خواهد شد.
گفتنی است، در این نشست اعضا در مورد نحوه فعالیت، چگونگی ورود اطلاعات کالا و دریافت شناسه کالایی، مشخصات واحدهای تولیدی و وارداتی و در نهایت مدیریت فعالیت در این سامانه بحث وتبادل نظر کردند.
در این جلسه که با عنایت به اهمیت و تخصصی بودن موضوعات به تفکیک با هر یک از گروه های کالایی مذکور برگزار شد، اعضا ضمن عرضه نظرات و پیشنهادات در مورد موارد مد نظر بحث و گفتگو کردند و مقرر شد ظرف هفته آینده نسبت به شناسایی، ثبت نام فعالین تجاری کالاهای مورد نظر، ثبت محل نگهداری کالا و دریافت شناسه برای کالا های تولیدی یا وارداتی اقدام نمایند.

1400/06/20
11:30:30
5.0 / 5
221
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه