وزیر صمت مطرح كرد؛

4 برنامه دولت برای بهبود تولید و صادرات

4 برنامه دولت برای بهبود تولید و صادرات به گزارش نیو باکس وزیر صمت اظهار داشت: برای توسعه و پشتیبانی از بخش خصوصی باید ۴ اقدام اولویت گذاری، قاعده گذاری، تسهیل امور کسب و کارها و نظارت را در دستور کار قرار دهیم.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، سیدرضا فاطمی امین امروز در نشست با تشکل ها و فعالان صنعت سیمان عنوان کرد: در وزارت صمت رویکردمان این است که برای تمام فعالیت ها به یک برنامه مشترک بین وزارت خانه و فعالان آن حوزه برسیم و اولویت ها و اهداف را در کوتاه مدت و میان مدت تنظیم نماییم.
وی اضافه کرد: برنامه های تدوین شده را باید با ذینفعان هم به اشتراک بگذاریم.
وزیر صمت با اشاره به اینکه برای پشتیبانی از بخش خصوصی باید ۴ اقدام را انجام دهیم اظهار داشت: اولویت گذاری بعنوان اقدام نخست باید در دستور کار دولت قرار گیرد. به این معنا که در مورد منابع و فرصت ها باید اولویت هایی را تعیین نماییم. بعنوان مثال در حوزه فولاد و خودرو باید میزان تیراژ تولید را تعیین نماییم و یا در حوزه صادرات، صادرات به کشورهای همسایه در اولویت قرار گیرد.
فاطمی امین اظهار داشت: اقدام دوم، تدوین قاعده ها است که این قاعده ها در حوزه مالیات و قیمت است که باید با بهبود این بخش ها بستر حرکت بخش خصوصی، غیردولتی و کسب و کارها به سمت توسعه را فراهم نماییم.
وی افزود: تسهیل امور کسب و کارها و نظارت دو اقدام دیگری است که باید در دستور کار دولت قرار گیرد.
وزیر صمت تصریح کرد: کارهای در ارتباط با تولید و صادرات توسط بخش خصوصی انجام می شود. ازاین رو دولت باید با بخش خصوصی به یک اشتراکی برسد.


منبع:

1400/06/23
22:24:00
5.0 / 5
241
تگهای خبر: توسعه , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه