تشکیل 200 پرونده تخلف در حمل و نقل برون شهری

تشکیل 200 پرونده تخلف در حمل و نقل برون شهری به گزارش نیو باکس یک مقام مسئول اظهار داشت: از شروع امسال تا حالا 14 هزار ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری مورد بازرسی قرار گرفته که در بخش برون شهری مسافر 200 و در بخش درون شهری 152 پرونده تخلف تشکیل شده است.به گزارش نیو باکس به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، پرویز فرجی درباره وضعیت نظارت های صورت گرفته در زمینه حمل و نقل طی مرداد ماه امسال، اظهار داشت: طبق آمار ارائه شده طی این بازه زمانی، ۲۴۵۷ واحد در زمینه حمل و نقل درون و برون شهری کالا و مسافر در سراسر کشور از طرف بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها مورد بازرسی قرار گرفته اند.
مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت با اعلان اینکه بازرسی ها در طول این مدت منجر به تشکیل ۵۶ فقره پرونده تخلف در این دو بخش شده است، اضافه کرد: در کمترین زمان ممکن به این پرونده ها رسیدگی و در صورت اثبات تخلف از طرف شرکت های مذکور با آنان طبق موازین قانونی برخورد خواهد شد. از این تعداد ۳۲ فقره پرونده در بخش برون شهری و ۲۴ فقره پرونده در بخش درون شهری بوده است.
فرجی ارزش تخلفات کشف شده مربوط به شرکتها و مؤسسات حمل و نقل درون و برون شهری (کالا و مسافر) طی مقطع زمانی یاد شده را بیش از ۱۹ میلیون تومان اعلام نمود و اظهار داشت: هر گونه افزایش قیمت خودسرانه کالاها و خدمات تخلف بوده و با متخلفان بدون چشم پوشی برخورد قانونی می شود.
این مقام مسئول اشاره کرد: به استناد آمارهای دریافتی از سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها، از شروع سال جاری تا حالا بیش از ۱۴ هزار ناوگان حمل و نقل درون و برون شهری (کالا و مسافر) مورد بازرسی و بازدید دوره ای قرار گرفته است.
به گفته وی طی همین مدت، در بخش برون شهری مسافر ۲۰۰ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۱۴۷ میلیون تومان و در بخش درون شهری ۱۵۲ پرونده تخلف به ارزش ۱۰۰ میلیون تومان تشکیل شده است.
مدیر کل بازرسی خدمات سازمان حمایت با اشاره به افزایش موج پایانی سفرهای تابستانی هموطنان از نظارت های ویژه بر چگونگی عملکرد حمل و نقل درون و برون شهری (کالا و مسافر) تحت شرایط فعلی آگاهی داد و گفت: از مردم تقاضا می شود هر گونه سوء استفاده های احتمالی دراین زمینه را با شماره تلفن ۱۲۴ در بین گذارند تا توسط بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت مورد پیگیری قرار گیرد.
فرجی همین طور از بازرسان خواست، با پیگیری و رسیدگی دقیق به گزارش ها و شکایت های مردمی، شاکیان را نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقتصادی مطمئن سازند.


منبع:

1400/07/04
20:43:19
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه