معاون سازمان بنادر اعلام كرد

واردات حدود 5 میلیون تن گندم از راه حمل و نقل دریایی

واردات حدود 5 میلیون تن گندم از راه حمل و نقل دریایی به گزارش نیو باکس معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی مهم ترین اقدامات ۶ ماهه این سازمان در مورد واردات گندم به کشور را شرح داد و اظهار داشت: تجهیزات مورد نیاز تخلیه این کالا در بنادر تأمین و به صورت یکسره از کشتی به مقاصد مصرف حمل می شود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، فرهاد منتصر کوهساری ضمن اشاره به این که کشور سالانه به ۱۱ میلیون گندم نیازمند دارد، عنوان کرد: به رغم خودکفایی در تولید گندم طی سالهای گذشته بعنوان مهم ترین محصول استراتژیک، متاسفانه در سالهای اخیر به علت بارش کم باران و خشکسالی های ایجاد شده، مجبور به واردات این کالا شده ایم.
تأمین عمده نیاز گندم وارداتی کشور از راه حمل و نقل دریایی
وی افزود: با عنایت به پیشبینی به عمل آمده در سالجاری، حدود ۶ میلیون تن گندم در داخل کشور تولید می شود این بدان مفهوم است که امسال نیازمند واردات ۵ میلیون تن گندم هستیم و این نیاز عموما باید از راه حمل و نقل دریایی تأمین شود.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اشاره به تاکیدات هیات دولت و ستاد تنظیم بازار، اظهار داشت: با هماهنگی صورت گرفته با دستگاه ها و سازمان های مرتبط، تجهیزات لازم در تمامی بنادر شمالی و جنوبی کشور برای تخلیه این کالا آماده و فرایند خروج گندم بدون تخلیه در انبارهای بندری و به صورت حمل یکسره از کشتی به مقاصد مصرف و بدون توقف انجام می شود.
هماهنگی در مورد تأمین واگن و کامیون مورد نیاز
کوهساری اضافه کرد: در مورد تأمین کامیون و واگن مورد نیاز، هماهنگی خوبی با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی به عمل آمده و خوشبختانه از جنبه حمل و نقل کالا از بندر به مقاصد مصرف، با مشکل خاصی روبرو نیستیم.
برپایه گزارش سازمان بنادر، وی ضمن اشاره به این که در شش ماهه نخست سالجاری به میزان یک میلیون و ۹۴۵ هزار و ۴۲۱ تن گندم از راه ۱۲۲ شناور در بنادر تخلیه شده است، بیان نمود: با عنایت به خریدهای انجام شده، پیشبینی می شود در مهرماه سالجاری حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم دیگر، در بنادر کشور تخلیه شود.
منبع:

1400/07/07
09:57:18
5.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه