رئیس اداره فرش سازمان صمت چهارمحال و بختیاری:

ایجاد دهکده فرش در چهارمحال و بختیاری

ایجاد دهکده فرش در چهارمحال و بختیاری به گزارش نیو باکس رییس اداره فرش سازمان صمت چهارمحال و بختیاری از تاسیس دهکده فرش در این استان آگاهی داد و اظهار داشت: با ایجاد این دهکده زنجیره تولید فرش در استان تکمیل می شود.علی رضا جیلان در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه توجه به فرش یکی از اولویت های اول ایجاد اشتغال در چهارمحال و بختیاری است، اظهار نمود: سرمایه گذاری در زمینه فرش نسبت به صنعت نیاز به سرمایه گذاری کمتری دارد.
وی با اعلان اینکه با حداکثر ۱۵ میلیون تومان آورده اولیه می توان در زمینه فرش اشتغال ایجاد کرد، افزود: در تولید فرش باید به نیاز بازار و خواسته خریدار توجه گردد.
رئیس اداره فرش سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با اشاره به این که مواد اولیه فرش در استان تولید می شود، عنوان کرد: باید تولید فرش از وضعیت خانگی به کارگاهی تبدیل گردد.
جیلان با اعلان اینکه دهکده فرش در چهارمحال و بختیاری ایجاد می شود، اشاره کرد: مرمت و قالی شویی تخصصی فرش دستبافت در چهارمحال و بختیاری وجود ندارد و این مهم در خارج از استان انجام می شود که هزینه های بالایی را در بر دارد.
وی اظهار داشت: دهکده فرش در بخش های پشم ریسی، رنگ رزی، کارگاه بافندگی، مرمت فرش، مراکز آموزشی، کارگاه ساخت دار قالی، قالی شویی تخصصی، نمایشگاه و فروشگاه فرش و موزه تخصصی طراحی شده است.
رئیس اداره فرش سازمان صمت چهارمحال و بختیاری ایجاد دهکده فرش را فرصتی برای جلوگیری از خروج ارزش افزوده فرش در استان عنوان نمود و اضافه کرد: این دهکده در ۴۰ هکتار طراحی شده است.
جیلان «چالشتر» را زادگاه تولید فرش در چهارمحال و بختیاری دانست و اظهار داشت: این دهکده در «چالشتر» طی چند فاز تأسیس می شود و پروسه ایجاد دهکده در مرحله تامین و واگذاری زمین مورد نیاز از اداره کل راه و شهرسازی استان است.
رئیس اداره فرش سازمان صمت چهارمحال و بختیاری با اعلان اینکه اولویت سرمایه گذاری با مردم محلی و فعالان استان است، عنوان کرد: مسئولان باید برای تسریع پروسه ایجاد این دهکده همراهی کنند.


منبع:

1400/07/09
21:54:05
5.0 / 5
393
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه