استاندار سمنان:

38 هزار نفر در شهرک های صنعتی استان سمنان اشتغال دارند

38 هزار نفر در شهرک های صنعتی استان سمنان اشتغال دارند به گزارش نیو باکس استاندار سمنان با اعلان اینکه 19 شهرک صنعتی استان دارای 38 هزار نیروی کار هستند، اظهار داشت: توجه به صنعت همین طور احیای صنایع راکد می تواند تحول عظیمی در بخش اقتصادی بوجود آورد.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، سید محمد رضا هاشمی ظهر آدینه در حاشیه اقامه نماز جمعه سمنان در جمع خبرنگاران در مصلای این شهر با اعلان اینکه یکی از اولویت های کار استانداری توجه به صنعت و واحدهای مشکل دار است، بیان کرد: ۳۸ هزار نیروی کار در شهرک های صنعتی استان کار می کنند که هرکدام نماینده یک خانواده هستند در نتیجه توجه به شهرک های صنعتی دارای اهمیت است.
وی با اعلان اینکه استان سمنان دارای ۱۹ شهرک است، اشاره کرد: ارتقای ظرفیت های سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذاران در رونق این شهرک ها مؤثر خواهد بود.
رفع مشکلات واحدهای تولیدی
استاندار سمنان با اعلان اینکه ۱۵۰ کارخانه در شهرک های صنعتی استان راکد و یا تعطیل هستند، بیان کرد: بازگرداندن این واحدهای به چرخه تولید برای ارتقای اشتغال جوانان در دستور کار خواهد بود.
هاشمی با اعلان اینکه رفع مشکلات واحدهای تملیک شده از طرف بانکها از دیگر اولویت های اقتصادی استان خواهد بود، بیان کرد: متأسفانه مشکل خیلی از واحدهای تولیدی، عدم نقدینگی کافی و همین طور بدهی به بانکها است که باید تلاش نماییم تا از تعطیلی آنها جلوگیری شود.
وی کمک به ارتقای تولید و همین طور اشتغال را یک کار همگانی و نیازمند عزم جدی همه مسئولان دانست و اشاره کرد: بیش از سه هزار و ۶۰۰ نفر در سطح استان سمنان با تملک و یا تعطیلی کارخانه های مستقر در شهرک های صنعتی استان بیکار شده اند در نتیجه این امر نشان میدهد که رفع مشکلات واحدهای تولیدی تا چه میزان جدی است.


منبع:

1400/07/10
09:15:40
5.0 / 5
407
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه