ایست طلای جهانی در آستانه انتشار آمار اشتغال آمریکا

ایست طلای جهانی در آستانه انتشار آمار اشتغال آمریکا به گزارش نیو باکس قیمت طلا در معاملات روز جمعه بازار جهانی که سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا بودند، اندکی افزایش پیدا کرد.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۷۵۷ دلار و ۳۰ سنت رسید.

در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۷۶۰ دلار و ۱۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۲ درصد کاهش، در ۱۷۵۹ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود.

به گفته جفری هالی، تحلیلگر ارشد منطقه آسیا اقیانوسیه شرکت OANDA، طلا در آسیا با تقاضای سرمایه گذاران برای خرید این فلز پرارزش بعنوان پوشش ریسک پشتیبانی شده است. سرنوشت طلا با انتشار گزارش اشتغال ماهانه غیرکشاورزی آمریکا در روز جاری مشخص خواهد شد.

اگر آمار سپتامبر بالای ۵۰۰ هزار اشتغال جدید را نشان داد، طلا روند نزولی خویش را ازسرخواهد گرفت، چونکه بازارها منتظرند تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا از دسامبر آغاز شود و این انتظارات ارزش دلار و بازده اوراق قرضه آمریکا را تقویت خواهد نمود.

شاخص دلار در پایین رکورد بالای اخیرش ثابت ماند. دلار قویتر معاملات طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گرانتر می کند. در این بین، بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا هم به بالاترین حد از ژوئن صعود کرد.

طبق نظرسنجی رویترز، گزارش اشتغال غیرکشاورزی آمریکا احیانا رشد ۵۰۰ هزار شغل جدید در سپتامبر را نشان داده است. آمار هفتگی که روز پنج شنبه منتشر گردید نشان داد شمار متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا هفته گذشته بیشترین کاهش را در سه ماه اخیر داشته است.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا ماه گذشته اعلام نموده بود اغلب مقامات این بانک موافق هستند در صورت مطلوب بودن گزارش اشتغال سپتامبر، تعدیل برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه از نوامبر آغاز شود.

تعدیل تدابیر محرک مالی و نرخهای بهره بالاتر هزینه نگهداری طلا را افزایش داده و به جذابیت سرمایه گذاری در آن لطمه می زند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۴۸ سنت رسید.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، به ۹۸۴ دلار و ۴۲ سنت رسید. این فلز ارز ابتدای هفته جاری تابحال ۱.۲ درصد رشد داشته است.

هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۱۹۶۷ دلار و ۴۲ سنت رسید و در راه ثبت بیشتر از سه درصد رشد هفتگی قرار دارد که اولین رشد هفتگی بعد از کاهش در چهار هفته گذشته خواهد بود.
1400/07/16
13:58:41
5.0 / 5
74
تگهای خبر: بازار , بانك , خرید , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه