قیمت حدود ۷ هزار دلاری پراید در سایت های خرید و فروش خودروی عراق

قیمت حدود ۷ هزار دلاری پراید در سایت های خرید و فروش خودروی عراق معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: با رفتن به سایت اینترنتی نمایندگی فروش محصولات سایپا و دیگر سایت های معتبر خرید و فروش خودرو در عراق مشخص می شود که قیمت پراید ۷ هزار دلار است.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر به نقل از سایپا، علی کریمی اضافه کرد: مبلغ حدود ۷ هزار دلار، قیمت پایه پراید است و تنها محصولی است که به صورت نقدی عرضه می شود و شرایط فروش اقساطی ندارد.
کریمی افزود: تابحال ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو پراید به بازار عراق صادر شده و هم اکنون هم تولید این محصول در سایت اسکندریه عراق به صورت سی. کی. دی (قطعات ارسالی از سایپا) ادامه دارد.
وی اضافه کرد: محبوبیت پراید۱۳۱ در بازار عراق به سه دلیل است که مهم ترین آن قیمت رقابتی در مقایسه با محصولات دیگر تولیدکنندگان جهانی است.
معاون صادرات سایپا با اشاره به اینکه مبلغ حدود ۷ هزار دلاری پراید، کمترین قیمت یک خودرو صفر کیلومتر در بازار عراق است، اظهار نمود: دیگر علل محبوبیت پراید در عراق «در دسترس» بودن و «ارزان بودن» قطعات یدکی در این کشور است.
کریمی اظهار داشت: از آنجائیکه بیشترین کاربری خودرو پراید در عراق، استفاده در حمل و نقل درون شهری و ناوگان تاکسیرانی است، در دسترس و ارزان بودن خدمات بعد از فروش، یک مبحث مهم و پراهمیت برای مالکان و رانندگان بشمار می رود.
وی اظهار نمود: در حال حاضر تمام شرکتهای خودروسازی، محصولات خویش را با شرایط اعتباری و اقساطی در بازار عراق عرضه می کنند و تنها خودرویی که فروش نقدی دارد، پراید است.
معاون صادرات سایپا ضمن اشاره به برخی اظهارنظرهای نادرست پیرامون شرایط فروش و استقبال از خودرو پراید در عراق اظهار داشت: متاسفانه آنچه که گاه سبب انتشار اخبار کذب و نادرست از شرایط فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا در عراق می شود، به دلایلی همچون مشکل ترجمه، عدم آشنایی با شرایط بازار عراق و مهم تر از همه مقایسه با بازار خودرو در ایران است.
کریمی تشریح کرد: بعنوان مثال محاسبه می کنند که یک خودرو با گیربکس اتوماتیک در ایران ۸۰۰ میلیون (۸ برابر پراید) است، در حالیکه همان خودرو اتوماتیک در بازار عراق ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار قیمت دارد، بعد این دو قیمت را تناسب بسته و کشف قیمت می کنند که پراید هم در عراق باید یک هشتم (حدود سه هزار دلار) قیمت داشته باشد!
وی افزود: در عراق کمترین قیمت خودرو با قیمت حدود ۷ هزار دلار به پراید۱۳۱ تعلق دارد؛ ازاین رو باید توجه داشت که مناسبات بازار خودرو در ایران و عراق یکسان نیست و مقایسه آنها به اشتباه محاسباتی منجر خواهد شد.
کریمی اظهار داشت: یکی دیگر از مباحثی که باید به آن آشنایی داشت، نحوه محاسبات مرسوم مالی در عراق است، بعنوان مثال اگر با این مورد آشنا نباشید که عراقی ها به صد دلاری «یک ورق» می گویند یا این که محاسبات دینار را به صورت خلاصه درج می کنند، فکر می کنید خودرو پراید در وبسایت پر مخاطب «سوق المفتوح» ۷۴۰ دلار قیمت گذاری شده است؛ در صورتی که این خودرو شماره گذاری شده و آماده استفاده ۷۴۰۰ دلار است.
وی اضافه کرد: گاه تصاویری منتشر می شود از امکانات متفاوت خودرو های ایرانی در بازار عراق همچون این که روی خودرو پراید، مالتی مدیا (نمایشگر) نصب شده؛ این امر صحیح است اما باید توجه داشت که این امکانات به درخواست مشتری روی خودرو نصب شده و همان مالتی مدیا ۲۵۰ دلار به قیمت خودرو اضافه خواهد نمود.
معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا اظهار داشت: سایت اینترنتی نمایندگی فروش محصولات سایپا در کشور عراق وجود دارد که با رفتن به آن و البته دیگر سایت های معتبر خرید و فروش خودرو در عراق مشخص می شود که خودرو پراید در این کشور به قیمت حدود ۷ هزار دلار (بیشتر از ۱۸۰ میلیون تومان) فروخته می شود.

1400/07/20
22:47:17
5.0 / 5
288
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه