اثر شلاق چرمی در زنجیره تأمین صنایع معدنی شکل گرفته است

اثر شلاق چرمی در زنجیره تأمین صنایع معدنی شکل گرفته است به گزارش نیو باکس معاون خرید ذوب آهن اصفهان اظهار داشت: اثر شلاق چرمی در زنجیره تأمین صنایع معدنی شکل گرفته است که نوسان در بحث عرضه و تقاضا به وجود می آورد.به گزارش نیو باکس به نقل از ذوب آهن اصفهان، محمدجعفر صالحی معاون خرید ذوب آهن اصفهان در پنجمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی و تجهیزات وابسته با حضور در غرفه این شرکت اظهار داشت: یکی از نگرانی ها و دغدغه های اصلی کنونی در صنایع فولادی که چندی است شاهد اثرات آن هستیم، معروف به اثر شلاق چرمی در زنجیره تأمین است که نوسان در بحث عرضه و تقاضا به وجود می آورد. اثر شلاق چرمی نوسانی در زنجیره تأمین است که عامل اصلی به وجود آورنده آن تغییرات در میزان تقاضا است. با حرکت از سطح مشتری جز به سطوح بالاتر در زنجیره تأمین، تغییرات کوچک در سطوح پایین سبب تغییرات بزرگ در سطوح بالایی می شود. این تغییرات باعث نوسانات بزرگی در مجموعه زنجیره تأمین خواهد شد.
وی اضافه کرد: مشکل قطع برق در نیمه اول سال و مشکل گاز در نیمه دوم سال با شروع فصل سرما که با آن مواجه خواهیم شد همچون مشکلات پیش رو است.
صالحی اظهار نمود: مشکل دیگر در بحث قیمت های دستوری و انتظار کاهش قیمت است که به شکلی به جامعه تزریق شده است و بازار را در حالت رکود قرار داده که امیدواریم تا اواخر آبان ماه جرقه هایی از حرکت را مشاهده نماییم.
معاون خرید ذوب آهن همینطور به اهمیت برگزاری این نمایشگاه اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از دستاوردهای این نمایشگاه این است که امکان بهره گیری از نظرات و تبادل نظر با کارشناسان و خبرگان با تجربه همچون پیشکسوتان ذوب آهن فراهم می شود که به شکلی مخزن تجربه و دانش هستند.
وی اضافه کرد: به نظر می آید که شرایط کرونایی درحال رقیق شدن است و امید است که این نمایشگاه ها بتوانند به وضعیت سابق برگردند.
نمازی زاده رئیس اندیشکده صنعت و معدن هم در پنجمین نمایشگاه بین المللی معدن و صنایع معدنی و تجهیزات وابسته در غرفه ذوب آهن اصفهان حضور یافت و اظهار داشت: مهم ترین چالش صنعت فولاد کشور مبحث سنگ آهن است و بایستی این معضل را با کمک شرکتهای دانش بنیان حل نماییم.
وی اضافه کرد: یکی از اشکالات خصوصی سازی در کشور این بود که دولت مالکیت شرکت ها را واگذار کرد اما مدیریت را واگذار نکرد.
رئیس اندیشکده صنعت و معدن اظهار نمود: حوزه سیاستگذاری در کشور باید به صورت غیر متمرکز باشد تا تصمیمات کاربردی تری گرفته شود.
نمازی زاده ضمن اشاره به جایگاه ذوب آهن اصفهان بعنوان مادر صنعت فولاد کشور اظهار داشت: نظرات فنی و کارشناسی ذوب آهن اصفهان بعنوان متولی بخش معدن در مورد تأمین مواد اولیه صنایع فولادی اهمیت ویژه ای دارد و باید در تصمیم گیری ها و سیاستگذاری ها، نظر این شرکتهای پیشگام که جبهه تولید را حفظ می کنند، مورد توجه قرار گیرد.


منبع:

1400/07/22
12:52:33
5.0 / 5
83
تگهای خبر: بازار , تولید , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه