رئیس اتاق ایران:

سوددهی بخش های صنعت با واسطه گری مالی تفاوت فاحش دارند

سوددهی بخش های صنعت با واسطه گری مالی تفاوت فاحش دارند به گزارش نیو باکس رییس اتاق تجاری ایران اظهار داشت: تولید باید اقتصادی باشد، اما هم اکنون شاهد تفاوت فاحش نرخ های بازدهی بین صنعت و بخش های واسطه گری مالی هستیم.به گزارش نیو باکس به نقل از اتاق تجاری، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، غلامحسین شافعی با اشاره به مشکلات حوزه تولید اظهار داشت: فشارهای مختلفی از حوزه های گوناگون تصمیم گیری به بخش تولید وارد می شود؛ این فشارها سبب شده که تولید رقابتی نباشد و سرمایه در گردش تولیدکنندگان با محدودیت های جدی مواجه شود.
رئیس پارلمان بخش خصوصی درباره تبعات تصمیم های دولت ها اظهار داشت: آنچه مورد تاکید بخش خصوصی است این که پایه اصلی اقتصاد کشور، تولید است. برای همین جلوگیری از تصمیمات غیرکارشناسی و بدون مشورت با اهل فن و بخش خصوصی ممانعت از تصمیمات خلق الساعه و یک شبه و تسهیل در امور تولید در امتداد کاهش هزینه های مبادله از راهکارهایی است که بخش خصوصی انتظار دارد در این دولت مورد توجه قرار گیرد.
شافعی اشاره کرد: صنعتی شدن زیربنای تحریکات توسعه ای در هر کشوری است؛ باید از صنعت و تولید ایرانی همپای رشد و توسعه تکنولوژی در جهان حمایت شود، وگرنه قدرت رقابتی کشور در محصولات به شدت کاهش پیدا می کند.
رئیس اتاق ایران اظهار داشت: بخش خصوصی باید از ظرفیت های موجود برای معرفی فرصت ها و ظرفیت های خود استفاده نماید و نشست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی یکی از همین ظرفیت هاست که کارآفرینان می توانند ظرفیت های تولید خودرا در این بستر به دولت معرفی کنند.
شافعی اشاره کرد: تولید باید اقتصادی باشد، ما اکنون شاهد تفاوت فاحش نرخ های بازدهی بین صنعت و بخش های واسطه گری مالی هستیم؛ تا این مشکل حل نشود تزریق منابع مالی هم موجب رشد صنعت نمی گردد. برای همین تاکید می نماییم که باید جایگاه تولید احیا شود.


منبع:

1400/07/30
12:05:57
5.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه