رئیس كمیسیون انرژی مجلس خبر داد؛

همکاری 3 وزارت خانه برای پیشگیری از خاموشی ها

همکاری 3 وزارت خانه برای پیشگیری از خاموشی ها به گزارش نیو باکس رئیس کمیسیون انرژی مجلس ضمن اشاره به نشست این کمیسیون با وزیران نفت، نیرو و صمت اظهار داشت: وزارت نفت مکلف شد با تأمین سوخت نیروگاه های جدیدالاحداث، ضلع سوم را میان وزارت نیرو و صمت تکمیل کند.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت نفت، فریدون حسنوند ضمن اشاره به نشست مشترک عصر روز گذشته کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی که با حضور وزرای صمت، نیرو و نفت برگزار شد، اظهار داشت: با عنایت به خاموشی های فصل تابستان احتمال ادامه این خاموشی ها در زمستان هم داده می شود، ازاین رو باید از الان تمهیدات لازم اندیشیده و امکانات کل کشور برای مقابله با این چالش بسیج شوند.
وی با اشاره به اینکه از رسانه ها می خواهیم در زمستان پیش رو درباره صرفه جویی در مصرف انرژی به مردم اطلاع رسانی کنند، اضافه کرد: درباره صرفه جویی در مصرف انرژی نکته مهم تأمین سوخت نیروگاه های ۱۰ هزار و ۶۰۰ مگاواتی است که جدیدالاحداث هستند، چونکه قراردادی در اینباره میان وزارت خانه های صمت و نیرو منعقد شده است. در واقع پس از خاموشی های تابستان مقرر شد ظرفیت و منابع مالی صنایع کشور به کمک صنعت گاز و برق بیایند، بنابراین مقرر است این نیروگاه ها در اولین مرحله ۱۰ هزار و ۶۰۰ مگاوات برق تولید کنند و وزارت نفت هم امروز مکلف شد سوخت آنرا تأمین کند.
رئیس کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: در نشست امروز همینطور وزیر صمت گزارشی درباره قراردادها و روش اجرای آنها عرضه داد که باید اصلاحاتی در این قراردادها صورت گیرد، البته ضلع سوم این قراردادها وزارت نفت می باشد که باید برای تأمین سوخت در این قراردادها دیده شود.
حسنوند با اشاره به اینکه این نشست با هدف جلوگیری از اتفاق های تابستان سال جاری برگزار شد تا مردم و مشترکان خانگی گرفتار خاموشی نشوند، بیان نمود: نباید به صنایع کوچک و بزرگ که در تابستان لطمه اقتصادی وارد شد، باردیگر ضرر و زیان وارد شود. همینطور دستگاههای امنیتی هم به این نشست دعوت شده بودند تا برای پیشگیری از قاچاق، اقدام های لازم را انجام دهند.


منبع:

1400/08/18
11:24:57
5.0 / 5
205
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دستگاه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه