نگاهی به كیفیت وانت های تولید داخل در مهرماه

وانت سازان تکانی به خود دادند 4 ستاره ها 2 تا شدند

وانت سازان تکانی به خود دادند 4 ستاره ها 2 تا شدند نیو باکس: در صورتیکه بعد از گذشت چهار ماه، مجدد از شهریورماه امسال اثری از وانت های با سطح کیفی چهار ستاره در ارزیابی های کیفی دیده شد، در مهرماه نیز تعداد آنها به دو دستگاه رسیده است و بدین ترتیب علاوه بر نیوپیکاپ فوتون دیزلی، وانت KMC T8 هم موفق به کسب چهار ستاره از پنج ستاره کیفی شده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، برمبنای آخرین ارزیابی صورت گرفته از وضعیت کیفیت گروه وانت های تولیدی داخل در مهر ماه امسال، در سطح قیمتی یک، وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی (اایران خودرو دیزل) و وانت KMC T8 (کرمان موتور) در سطح کیفی چهار ستاره قرار دارند و بعد از آنها در همین سطح قیمتی وانت پیکاپ UAZ (سروش دیزل مبنا) سه ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کرده است.
در گروه قیمتی دو نیز وانت سایپا ۱۵۱ (سایپا بن رو)، وانت کارا ۲۰۰۰ تک کابین تیپ ۳ و وانت کارا ۲۰۰۰ دوکابین تیپ ۳ (بهمن موتور) و وانت پادرا پلاس (زامیاد) هم توانسته اند سه ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند.
طبق روال، پایین ترین سطح کیفی در تولید وانت ها متعلق به وانت نیسان تک سوز آپشنال و وانت نیسان دوگانه سوز آشپنال (تولید گروه خودروسازی زامیاد) در سطح قیمتی دو است که تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب می کنند.
هرچند که ماه هاست اعلام شده است، تولید این نوع وانت ها به شمارش معکوس افتاده و تا آخر سال از خط تولید خارج می شوند اما همچنان تعداد خیلی از این نوع خودرو در پارکینگ ها به جهت پاس نکردن استانداردهای لازم، انبار شده است.
این در حالیست که بتازگی ( در روز ملی کیفیت)، مدیرکل دفتر ارزیابی کیفیت کالا و خدمات سازمان ملی استاندارد ایران، ضمن اشاره به این که ارزیابی کیفی خودرو ها توسط وزارت صمت رصد و بررسی می شود، اعلام نمود: کیفیت خودرو ها در قالب مدلهای ارزیابی متعالی سازمان ملی استاندارد نیست و این سازمان هیچ وقت به خیلی از خودرو ها همچون وانت های تک ستاره کیفی زامیاد، نشان کیفیت نداده است.
منبع:

1400/08/25
10:08:10
5.0 / 5
148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه