عرضه رانا پلاس نیمه اتوماتیک در ابتدای سال آینده

عرضه رانا پلاس نیمه اتوماتیک در ابتدای سال آینده نیو باکس: مدیر پروژه توسعه رانا پلاس از عرضه این خودرو با گیربکس نیمه اتوماتیک از شروع سال آینده آگاهی داد.



به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از ایکوپرس، حمیدرضا حاجی اسماعیلی عنوان کرد: نظر به استقبال بازار از خودروی رانا پلاس گیربکس دستی با موتور TU۵، در اولین مرحله این پروژه، تجهیز راناپلاس به گیربکس شش سرعته دستی با موتور ارتقا یافته TU۵ پلاس در دستور کار قرار گرفت که ضمن تجهیز آن به سقف شیشه ای، استفاده از فرمان برقی نیز با هدف کسب حداکثری رضایت مشتری به این خودرو اضافه گردید. در مرحله دوم نیز، طراحی و توسعه رانا پلاس شش سرعته نیمه اتوماتیک (AMT) با موتور TU۵ پلاس در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به پروژه طراحی و تولید رانا پلاس نیمه اتوماتیک (AMT)، تولید انبوه این محصول را در سه ماه اول سال آینده پیش بینی و اشاره کرد: تا حالا چندین دستگاه از این محصول بعنوان نمونه اولیه برای انجام کالیبراسیون تولید شده که در ادامه آزمون های ارزیابی طراحی نیز بر آن اعمال خواهد شد.
مدیر پروژه رانا پلاس نیمه اتوماتیک، بهبود در بخش تعویض دنده محصول را همچون تفاوت با نوع رانا پلاس دانست و اظهار داشت: مکانیزم تعویض دنده راناپلاس AMT بصورت چرخشی بوده که ضمن سادگی در عملکرد و استفاده توسط راننده، دارای طرح جدید و جذابی است. هم چنین قابلیت تعویض دنده بصورت دستی توسط راننده بوسیله افزودن بازوهایی در دو طرف پشت غربیلک فرمان فراهم شده تا در صورت نیاز استفاده گردد. این توانایی با هدف کاربرد آسان تر و جذابیت بیش تر در رانندگی در بعضی خودرو های لوکس اتوماتیک تحت عنوان «تیپ ترونیک» تعبیه می شود.
به گفته وی، در ارتقای خودروی رانا پلاس از پنج دنده به شش دنده و سپس به شش دنده نیمه اتوماتیک AMT، باتوجه به ارتقای عملکرد موتور از TU۵ معمولی به TU۵ پلاس، مزیت هایی برای محصول به وجود آمده که سبب راحتی و رضایت بیشتر در رانندگی خواهد شد.


منبع:

1400/08/28
22:25:49
5.0 / 5
131
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه