سخنگوی گمرك خبر داد؛

صادرات 58 میلیارد دلاری خودرو و لوازم یدکی در 7 ماه اول سال جاری

صادرات 58 میلیارد دلاری خودرو و لوازم یدکی در 7 ماه اول سال جاری به گزارش نیو باکس سخنگوی گمرک اظهار داشت: در هفت ماه نخست سال جاری، ۵۸ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۷۳۳ دلار خودرو و لوازم یدکی صادرات داشته ایم که هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۶۵ دلار آن در ارتباط با صادرات انواع خودرو بوده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار داشت: کشورمان در هفت ماه نخست سال جاری، ۵۸ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۷۳۳ دلار خودرو و لوازم یدکی صادر کرده است که هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۶۵ دلار آن در ارتباط با صادرات انواع خودرو بوده است.
سخنگوی گمرک عنوان کرد: از آغاز سال تا آخر مهرماه هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۶۵ دلار انواع خودرو به ۱۲ کشور صادر گردیده است.
وی اضافه کرد: از این میزان یک میلیون و ۱۰۴ هزار و ۴۸۴ دلار در ارتباط با صادرات خودرو های تا ۱۵۰۰ سی سی بوده است که به هشت کشور صادر شده و آذربایجان با خرید ۹۷۱ هزار و ۸۹۸ دلار در صدر خرید قرار دارد و کشورهای چین، اسپانیا، روسیه، سنگال، اوکراین، عراق و ترکیه در رتبه های بعدی هستند.
لطیفی در مورد صادرات خودرو های هزار و ۵۰۰ تا دو هزار سی سی توضیح داد: ارزش صادرات خودرو های هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار سی سی در این زمان ۴۴۹ هزار و ۱۲۴ دلار بود که به ۶ کشور عراق با ۲۷۴ هزار و ۲۲۵ دلار، سنگال با ۶۳ هزار و ۶۰ دلار، اسپانیا با ۴۰ هزار و ۱۹۸ دلار، روسیه با ۳۴ هزار و ۷۲۵ دلار، تایوان با ۳۳ هزار و ۷۵۲ دلار و امارات با سه هزار و ۱۶۴ دلار صادر شد.
سخنگوی گمرک در ادامه اظهار داشت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار خودرو های دو هزار تا دوهزار و ۵۰۰ سی سی هم به کشور آذربایجان صادر شد.
لطیفی در مورد صادرات خودرو های دیزلی یا نیمه دیزلی توضیح داد: در هفت ماه نخست سال جاری چهار میلیون و ۷۳۹ هزار و ۳۳۲ دلار خودروی نیمه دیزلی و دیزلیِ دوهزار و ۵۰۰ تا سه هزار سی سی به عراق صادر شده و تایوان هم ۸۰ هزار دلار خودروی نیمه دیزلی هزار و ۵۰۰ سی سی تا دو هزار سی سی از ایران واردات داشته، روسیه هم هزار و ۹۲۹ دلار از این نوع خودرو از ایران خریداری نموده است.
لطیفی اضافه کرد: ۸۲۵ هزار و ۸۹۶ دلار خودرو های حمل کالا و متفرقه هم توسط کویت (۱۴۸ هزار دلار)، ونزوئلا (۶۷۲ هزار دلار) و دیگر کشورها با پنج هزار و ۸۹۶ دلار از کشورمان خریداری شد.
سخنگوی گمرک در مورد صادرات لوازم یدکی خودرو رو هم توضیح داد: در هفت ماه نخست سال جاری ۵۱ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۴۶۸ دلار لوازم یدکی خودرو صادر شد که ۱۴ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۰۵ دلار در ارتباط با بدنه خودرو، سه میلیون و ۸۴۹ هزار و ۴۲۵ دلار اجزا و قطعات در ارتباط با بدنه، سه میلیون و ۱۹۰ هزار و ۳۲۶ دلار محور خودرو، ۲ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۹ دلار انواع رادیاتور، ۲ میلیون و ۹۷ هزار و ۲۱۷ دلار چرخ دنده و بازوهای انتقال نیرو، یک میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۲۹ دلار کمک فنر، ۸۵۰ هزار و ۶۶ دلار انواع چرخ و قطعات، ۶۴۲ هزار و ۴۹۲ دلار اجزا و قطعات تریلرها بود.
وی اضافه کرد: ۴۵۹ هزار و ۲۴۱ دلار سیبک و قطعات آن، ۳۸۵ هزار ۳۲۶ دلار دسته موتور و قطعات، ۳۷۲ هزار و ۲۳ دلار چراغ، لامپ و راهنما، ۳۰۴ هزار و ۸۱۵ دلار لنت ترمز ۲۶۹ هزار و ۴۶۶ دلار کاسه و دیسک ترمز، ۲۴۹ هزار و ۷۲ دلار انواع سپر، ۲۳۰ هزار و ۵۷۴ دلار انواع اگزوز و قطعات، ۱۵۶ هزار و ۲۸۲ دلار انواع کمربند، ۳۳ هزار و ۲۴۵ دلار جعبه دنده، ۳۰ هزار و ۳۶۰ دلار اجزا و قطعات کلاچ و ۲۰ هزار و ۴۹۸ دلار صندلی خودرو در این زمان به کشورهای دیگر صادر شد.
لطیفی در انتها اضافه کرد: ۱۹ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۹۳۵ دلار سایر اجزا و قطعات دیگر در رابطه با خودرو هم در این زمان صادر گردیده است.


منبع:

1400/09/01
16:14:42
5.0 / 5
107
تگهای خبر: جعبه , خرید , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه