زارع:

محدود کردن پلت فرم های داخلی حوزه رمز ارز تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی به دنبال دارد

محدود کردن پلت فرم های داخلی حوزه رمز ارز تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی به دنبال دارد یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: امکان نادیده گرفتن موضوع رمزارزها در اقتصاد کشورمان یا حذف این مساله وجود ندارد و باید سریعتر و بصورت قانونی، آنرا مدیریت کرد.


رحیم زارع در گفت و گو با ایسنا با اشاره به مصوبه بانک مرکزی درباب مسدودسازی درگاه های پرداخت پلت فرم های داخلی خرید و فروش رمزارز، بیان کرد: بانک مرکزی در ابلاغیه ای فرمان داده تا درگاه پرداخت پلت فرم های داخلی خرید و فروش رمزارز مسدود شود. پلت فرم های رمزارز داخلی باوجود سابقه چند ساله، در معرض ناملایمات، بی قانونی، بحرانها و موانع سخت بوده اند.
ایشان سپس اظهار نمود: در کنار این سختی ها، تلاش صرافی های خارجی برای سرمایه گذاری شهروندان ایرانی در خارج از کشور، موجب خروج سرمایه از ایران شده که این روند با مسدود کردن درگاه های بانکی صرافی های رمزارز داخلی، تشدید بیشتری پیدا می کند. بی تدبیری برخی مسئولان، موجب می شود شاهد سیل عظیم کاربران برای سرمایه گذاری در صرافی های خارجی و افزایش معاملات زیرزمینی و سیاه در این بازار باشیم.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه اشاره کرد: امکان نادیده گرفتن موضوع رمزارزها در اقتصاد کشورمان یا حذف این مساله وجود ندارد و باید سریعتر و بصورت قانونی، آنرا مدیریت کرد. مسدود کردن درگاه های بانکی و محدود کردن غیرمنطقی پلت فرم های داخلی حوزه ارز دیجیتال، اساسا تبعات امنیتی و اقتصادی فراوانی برای کشور به دنبال دارد.1400/09/04
20:58:56
5.0 / 5
996
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه