نگاهی به اظهارنظرهای اقتصادی سخنگوی دولت؛

سفارش اینترنتی اقلام اساسی تسهیل شد

سفارش اینترنتی اقلام اساسی تسهیل شد به گزارش نیو باکس سخنگوی دولت امروز در اولین نشست رسانه ای خود بعضی از اقدامات اقتصادی دولت را عنوان نمود که همچون آنها، سفارش اینترنتی اقلام اساسی و نقش دیپلماسی در عدم قطع گاز بود.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، امروز اولین جلسه خبری علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت سیزدهم برگزار شد؛ وی در این جلسه ضمن عرضه گزارش های مختلفی از وضعیت دیپلماسی و تأمین واکسن کرونا، گزارشی هم از بعضی از مسائل اقتصادی کشور عرضه کرد.
سفارش اینترنتی اقلام اساسی تسهیل شد
یکی از مهم ترین مسائل مطرح شده از جانب جهرمی، تسهیل دسترسی مردم به کالاهای اساسی بود. آنطور که جهرمی اعلام نمود نیاز نیست که مردم برای دسترسی به مرغ و تخم مرغ در صف های سبد کالا یا خرید این اقلام بایستند. امروز مردم با یک سفارش اینترنتی می توانند مرغ و تخم مرغ و برنج و شکر و روغن و بزودی برخی کالاهای لبنیاتی را درب منزل دریافت نمایند.
در همین رابطه میتوان به اظهارت روز گذشته ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی اشاره نمود که اظهار داشته بود: توزیع اینترنتی کالاهای اساسی از چهارشنبه ۱۰ آذر در استانهای خراسان رضوی، شیراز و یزد از راه سامانه بازرگام آغاز می شود. ساداتی نژاد همینطور از صاحبان تمامی پلت فرم ها و سامانه های دانش بنیان و افرادی که در سطح کشور در حوزه توزیع اینترنتی توان دارند، خواسته است که به این فرآیند کمک کنند که البته در همین رابطه شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان مرکزی تعاون روستایی از این افراد حمایت و به آنان کمک خواهند کرد.حل مشکل کمبود واکسن بدون استقراض از بانک مرکزی
سخنگوی دولت همینطور گریزی هم به حوزه دیپلماسی اقتصادی زده و تاکید کرده که بدون استقراض از بانک مرکزی و با فروش بهتر نفت و دیپلماسی فعال خارجی، مشکل کمبود واکسن حل شده است.
در اینجا میتوان به آخرین آمار گمرک از واردات واکسن کرونا اشاره نمود که بر این اساس از ۱۵ بهمن سال ۹۹ تا ۲۶ آبان سال ۱۴۰۰، تعداد ۱۴۸ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۳۰۸ دوز واکسن کرونا، طی ۸۴ محموله از راه فرودگاه امام خمینی (ره) وارد کشور شده است.
تأثیر توجه به دیپلماسی اقتصادی در عدم قطعی گاز
وی تاثیر توجه دولت به دیپلماسی در بهبود اوضاع اقتصادی کشور را هم یاد شده قرار داده و تاکید کرده است که «اگر قرارداد دو روز پیش در اکو نبود، علاوه بر قطعی برق که سابق بر این رخ می داد باید نگران قطعی گاز هم می بودیم اما در این سفر تدابیر لازم برای پیشگیری از این امر اتخاذ شد.»
باید اشاره شود که رئیس جمهوری با حضور در اجلاس اکو، از گفت و گو با همتای ترکمنستانی خود در زمینه توسعه روابط دوجانبه در بخش های مختلف همچون در بخش گاز و ترانزیت اطلاع داده است.
بهبود وضع صادرات و واردات
جهرمی بهبود وضعیت تجارت خارجی را هم از دیگر دستاوردهای دولت اعلام و تاکید کرده که رکوردهای روزانه صادرات و ترخیص کالا را شکسته شده است.
بر این اساس طبق آخرین آمار گمرک، طی ۸ ماه سالجاری حجم تجارت خارجی کشور ۶۳.۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۰ درصد رشد داشته است. سهم صادرات از این میزان ۳۱.۱ میلیارد دلار است که رشد ۴۲ درصدی را نسبت به ۸ ماه اول سال ۹۹ نشان می دهد، همینطور ۳۲ میلیارد دلار واردات داشته ایم که مبین رشد ۳۸ درصدی است.

1400/09/09
23:27:11
5.0 / 5
260
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه