معاون وزیر صمت اعلام كرد؛

ثبت ۱۶ هزار شکایت از نرخ کالاها در آبان

ثبت ۱۶ هزار شکایت از نرخ کالاها در آبان معاون وزیر صمت اظهار داشت: در آبان ماه امسال 15 هزار و 960 فقره گزارش و شکایت مردمی پیرامون کالا و خدمات بوسیله ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها دریافت شده است.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، عباس تابش اظهار نمود: در آبان ماه امسال ۱۵ هزار و ۹۶۰ فقره گزارش و شکایت مردمی پیرامون کالا و خدمات بوسیله ستاد خبری مستقر در سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها دریافت شده است. از مجموع شکایات و گزارش های دریافتی، ۱۵ هزار و ۷۹۶ فقره (۹۹ درصد) قابل پیگیری و ۱۶۴ فقره (یک درصد) غیرقابل پیگیری بوده است.
رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: از مجموع شکایات رسیدگی شده نیز، تعداد ۵ هزار و ۴۵ فقره (۳۱ درصد) منجر به تنظیم برگ گزارش بازرسی و ۶ هزار و ۴۶۰ فقره (۴۱ درصد) منجر به عدم احراز تخلف و ۴ هزار و ۴۵۵ فقره (۲۸ درصد) به سبب انجام کارشناسی درحال پیگیری است.
معاون وزیر صمت با اعلان اینکه از این تعداد شکایات، ۱۳ هزار و ۶۳۵ فقره (۸۵ درصد) مربوط به کالا و ۲ هزار و ۳۲۵ فقره (۱۵ درصد) مربوط به خدمات بوده است، افزود: بیشترین شکایت های دریافتی در بخش کالا مربوط به انواع نان و مرغ و در بخش خدمات مربوط به نرخ تعمیر خودرو های سبک و رستوران های غذا خوری است.
تابش با اشاره به این که بیشترین شکایات بر طبق نوع تخلف مربوط به گرانفروشی و تقلب می باشد، اظهار داشت: در رابطه با نحوه دریافت شکایات نیز در مجموع ۱۰ هزار و ۶۵ فقره (۶۳ درصد) تلفنی، ۲ هزار و ۳۰۰ فقره (۱۴ درصد) حضوری و ۳ هزار و ۵۹۵ فقره (۲۳ درصد) کتبی بوده است.
وی همین طور افزود: استانهای خراسان رضوی، تهران، هرمزگان و آذربایجان شرقی با افزایش تعداد شکایات و استانهای خوزستان، جنوب کرمان، کهگیلویه و بویر احمد و ایلام با کاهش شکایات مواجه بوده اند.
معاون وزیر صمت با اعلان اینکه سهم شکایات بررسی شده (متخلف، غیر متخلف) از کل شکایات قابل پیگیری در آبان ماه سال جاری به میزان ۷۲ درصد بوده است، اضافه کرد: این رقم نسبت به مهر ماه سال جاری یک درصد افزایش داشته است.

1400/09/14
12:30:04
5.0 / 5
252
تگهای خبر: تجارت , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه