روسیه خریدار ۴۴ درصد فلفل ایرانی

روسیه خریدار ۴۴ درصد فلفل ایرانی صادرات فلفل فزنگی (دلمه ای) از ایران در حالی این روزها با عدم پذیرش از سمت روسیه هم راه است که این کشور مشتری حدود 44 درصد فلفل ایران در سال قبل بوده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، در مدت اخیر اعلام گردید که روسیه ورود فلفل های صادراتی ایران به این کشور را نپذیرفته و توضیح وزارت جهاد کشاورزی نشان داد که ظاهرا وجود نوعی سم که مورد پذیرش این کشور نیست سبب توقف واردات فلفل از ایران شده است. به هر ترتیب تا کنون هم تکلیف فلفل های صادراتی ایران در روسیه مشخص نشده است.

پیگیری جریان صادرات ایران به روسیه و همین طور وضعیت فلفل های صادراتی از گمرک ایران این حکایت داشت که روند صادراتی متوقف نشده و آمار تردد کامیون ها و ارسال کالا به سمت آستارا یا بنادری که از کانال آن صادرات به روسیه انجام می شود، نشان دهنده ادامه روال قبلی در همین مدت اخیر نیز است. اما فعلا پذیرش فلفل های ایرانی با اختلاف نظر مواجه می باشد که مسئولان دو طرف درحال رایزنی برای برطرف شدن این مشکل هستند.

۶۴ درصد صادرات به روسیه، محصولات کشاورزی است

لطیفی- سخنگوی گمرک ایران - در این زمینه توضیح داد که عمده محصولات صادراتی ایران به روسیه محصولات کشاورزی است؛ بطوریکه در هفت ماه اول امسال ۳۱۷.۳ میلیون دلار کالا از ایران به روسیه صادر شده که ۲۰۱.۹ میلیون دلار یعنی حدود ۶۴ درصد آن محصولات کشاورزی، جالیزی و شیلات بوده است.

صادرات ۱۷ میلیون دلاری فلفل به روسیه در ۷ ماه

به گفته وی، در هفت ماه اول امسال، ایران در مجموع ۸۱.۸۶ هزار تن به ارزش ۲۹.۱ میلیون دلار فلفل صادر کرده که از این رقم ۳۸.۹ هزار تن به ارزش ۱۷ میلیون دلار به روسیه صادر گردیده است.

ایران ۵۰ میلیون دلار فلفل فروخت

طبق این گزارش، در سال قبل نیز مجموع فلفل صادر شده از ایران ۱۴۴.۵ هزار تن به ارزش بیش از ۵۱.۱ میلیون دلار بوده که از آن حدود ۴۷.۵ هزار تن به ارزش ۲۲.۲ میلیون دلار به روسیه است که نشان میدهد حدود ۴۴ درصد فلفل ایران به روسیه صادر گردیده است.
1400/09/15
18:32:18
5.0 / 5
212
تگهای خبر: خرید , صادرات , كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه