مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری خبر داد

حمایت 6 و هفت دهم میلیاردی بلاعوض از شرکتهابرای گرفتن استانداردها

حمایت 6 و هفت دهم میلیاردی بلاعوض از شرکتهابرای گرفتن استانداردها به گزارش نیو باکس مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی از پرداخت 6.7 میلیارد تومانی حمایت بلاعوض به شرکتها برای گرفتن استانداردها و تاییدیه ها آگاهی داد و اعلام نمود: برمبنای برآوردهای ما از طرف 43 شرکت دانش بنیان صادراتی، به میزان 13 تا 30 میلیون دلار صادرات صورت گرفته است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا مرضیه شاوردی امروز در نخستین رویداد دستاوردهای توانمندسازی شرکت های دانش بنیان (تیوان) که بصورت آنلاین در محل صندوق نوآوری برگزار شد، با اشاره به محدودیت های به وجود آمده با شیوع کرونا، اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی در امتداد توانمندسازی شرکت های دانش بنیان مبادرت به ارائه خدمات متنوع توانمندسازی مشتمل بر آموزش، مشاوره، حفاظت از دارایی های فکری، دریافت استانداردها و تاییدیه های تخصصی و صادراتی و توسعه بازار کرده است و طی دوره ۳ ساله از آذر ماه ۱۳۹۷ تا آذر ماه ۱۴۰۰ تعداد ۳۵۶۰ شرکت دانش بنیان از ۱۵ هزار و ۵۲۳ خدمت توانمندسازی با حمایت بلاعوض ۵۴ میلیارد تومانی صندوق بهره مند شدند.
وی اشاره کرد: در کنار این خدمات، تیم توانمندسازی صندوق در دو سال اخیر با تبدیل تهدید کرونا به فرصت توانمندسازی شرکت های دانش بنیان، برنامه های متنوعی را اجرائی کرده است.
شاوردی با اشاره به نحوه ارائه خدمات به دانش بنیان ها اشاره کرد: پروسه توسعه و ارائه خدمات توانمندسازی این صندوق از ایده پردازی شروع می شود و با ارائه طرح اجرائی اولیه، تایید و تصویب، ارائه طرح عملیاتی نهایی، هماهنگی با سایر بازیگران، اجرای برنامه و بهبود ادامه می یابد.
وی با اعلان اینکه عمده برنامه های این صندوق در تعامل با سایر بازیگران زیست بوم فناوری و اجرائی کشور است، اظهار نمود: وجود تیم کارشناسی در مدیریت توانمندسازی، برندسازی مناسب و شبکه همکاران قوی در داخل و خارج صندوق همچون عوامل موفقیت ما در ارائه خدمات توانمندسازی به شرکتها بوده است.
شاوردی به بیان دستاوردها و نتایج برنامه های توانمندسازی صندوق پرداخت و تصریح کرد: از آذر تا اسفند ماه سال ۹۷، ۸۸۸ میلیون تومان حمایت بلاعوض به شرکتها پرداخت کردیم که این میزان در سال ۹۸ به ۱۰۷۳۵ میلیون تومان و در سال ۹۹ به ۱۷۷۴۵ میلیون تومان بالغ شد.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با تاکید بر این که میزان حمایت توانمندسازی این صندوق از شروع سال تا آذر سال جاری به ۲۴۸۶۵ میلیون تومان رسیده است، اشاره کرد: این حمایت بصورت بلاعوض در اختیار شرکت های دانش بنیان متقاضی قرار گرفته است.
وی حضور ۱۷۰۰ شرکت دانش بنیان در هزار دوره آموزشی را از دستاوردهای این نهاد مالی در زمینه آموزش عنوان نمود و اظهار داشت: در این عرصه مبلغ ۳.۴ میلیارد تومان حمایت بلاعوض از شرکت های دانش بنیان صورت گرفته است.
بگفته وی ۹۰۰ شرکت دانش بنیان از کمپین های مشاوره حضوری و تلفنی و آنلاین این صندوق بهره مند شدند، ضمن آنکه مبلغ یک میلیارد تومان حمایت بلاعوض به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.
خدمات مالکیت فکری صندوق نوآوری
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی به دستاوردها و نتایج خدمات این صندوق در زمینه مالکیت فکری اشاره نمود و اظهار داشت: ۳۰۰ شرکت دانش بنیان از خدمات مالکیت فکری این صندوق بهره مند شده اند و دارایی فکری ۱۰۷ شرکت نیز شناسایی شده است و تا حالا ۱۸ اختراع در داخل و ۳۹ تفاهم نامه PCT و همین طور ۲ اختراع در خارج از کشور به ثبت رسیده است.
وی ثبت ۲ طرح صنعتی در داخل و یک طرح صنعتی در خارج از کشور را از دیگر دستاوردهای خدمات حمایتی این صندوق نام برد و اظهار نمود: علاوه بر آن ۴۵ نشان تجاری در داخل و ۹ نشان تجاری در خارج از کشور به ثبت رسیده است.
این مقام مسوول، از پرداخت ۶.۷ میلیارد تومانی حمایت بلاعوض به شرکتها برای گرفتن استانداردها و تاییدیه ها آگاهی داد و اظهار داشت: بر این اساس ۱۸۳ شرکت دانش بنیان موفق به گرفتن استانداردهای مورد نیاز شدند. همین طور شرکتهای دانش بنیان موفق به دریافت ۱۸۸ استاندارد سیستمی و تخصصی و ۳۸ استاندارد صادراتی شدند. گرفتن ۶۵ تاییدیه ملی از دیگر دستاورهای حمایتی ما در این عرصه بشمار می رود.
دانش بنیان ها در راه تبادل فناوری
شاوردی به دستاوردهای این صندوق در زمینه رویدادهای تبادل فناوری اشاره نمود و با اعلان اینکه ۲۷ رویداد تبادل فناوری برگزار شده است، اظهار داشت: ۱۵۹۲ شرکت در این رویدادها شرکت کردند و طی این رویدادها نیز ۲۰۳۲ نیاز فناورانه ارائه شد و ۴۸۶۳ میلیارد تومان تفاهم نامه به امضا رسید و از این مقدار تفاهم نامه ۶۹۰ میلیارد تومان تبدیل به قرارداد شد.
به گفته ی ایشان، نرخ تبدیل حمایت بلاعوض به قرارداد ۵۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است.
مدیر توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه ۱۲۷۲ شرکت دانش بنیان از خدمات توسعه بازار این صندوق بهره مند شدند، اضافه کرد: برای این منظور ۳۸ میلیارد تومان حمایت بلاعوض به شرکتها پرداخت گردید.
وی اشاره کرد: برمبنای برآوردهای ما از طرف ۴۳ شرکت دانش بنیان صادراتی، به میزان ۱۳ تا ۳۰ میلیون دلار صادرات صورت گرفته است.
شاوردی، کشورهای هدف صادراتی ایران در ۱۴۰۰ را شامل کشورهای ارمنستان، افغانستان، بوسنی و هرزگوین، ترکیه، سوریه، عراق و کنیا نام برد.
منبع:

1400/09/21
14:09:35
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه