انجمن تجارت الكترونیك تهران مطرح كرد؛

خسارت های اینماد الزامی برای کسب و کارها

خسارت های اینماد الزامی برای کسب و کارها به گزارش نیو باکس انجمن تجارت الکترونیک تهران با انتشار اطلاعیه ای از تبدیل اینماد به پنجره واحد مجوزهای کسب وکارهای فضای مجازی انتقاد نمود.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، انجمن تجارت الکترونیک تهران با انتشار اطلاعیه ای از تبدیل اینماد به پنجره واحد مجوزهای کسب وکارهای فضای مجازی انتقاد و اعلام نمود: تبدیل یک نماد اختیاری به پنجره واحد مجوزهای همه کسب وکارهای فضای مجازی به نفع اکوسیستم نوآوری کشور نخواهد بود و منجر به ایجاد انحصار و تمرکزگرایی خواهد شد.
به اعتقاد انجمن تجارت الکترونیک تهران، الزامی شدن اینماد و تبدیل آن به نهادی قانونگذار، مجری و ناظر بر تمامی کسب وکارهای فضای مجازی، نه تنها تسهیلگر کسب و کارها نیست، بلکه می تواند زمینه ساز ایجاد انحصار و تمرکزگرایی باشد.
در بخشی از این بیانیه ضمن اشاره به این که تعامل موثر با متولیان امور حاکمیتی برای رسیدن به راهکارهای کارآمد و ارتقاء کیفیت قوانین، می تواند منجر به رشد و توسعه فضای کسب و کار و ایجاد امیدواری برای ساختن آینده شود، انحصار را منجر به صدمه جدی به اکوسیستم عنوان کرده است.
بر اساس این بیانیه، پیشنهاد الزامی شدن دریافت نماد اعتماد الکترونیک(اینماد) توسط کسب وکارهای اینترنتی که از جانب بانک مرکزی و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مستند به ماده ۱۰۳ آئین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی، مطرح شده، می تواند زمینه ساز ایجاد انحصار و تمرکز گرایی باشد.
این انجمن با تکیه بر درک دغدغه این دو نهاد نسبت به کاهش کلاه برداری ها و ارتکاب هر نوع بزه در فضای مجازی در این بیانیه اعلام کرده: رویکرد پیشنهادی و راهکار پیاده سازی آن مورد اعتراض این انجمن است.
همچنین انجمن تجارت الکترونیک تهران در بخش پایانی بیانیه خود برای هم اندیشی و بررسی راهکارهای پیش رو هم اعلام آمادگی کرده است.
پیش از این کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در اطلاعیه ای درباره الزامی شدن اینماد برای کسب وکارهای نوین و فناوری محور، از تبدیل شدن یک نشان اختیاری برای جلب اعتماد مصرف کننده به مانعی بزرگ در فضای کسب و کار انتقاد نمود و آنرا عامل افزایش مهاجرت نخبگان در سالهای آینده پیش بینی نمود.
ایجاد یک سامانه مجوزمحور جدید و تغییر ماهیت اینماد از یک نشان اعتباربخش اختیاری به یک نماد الزامی یا در واقع یک رگولاتور کسب وکارهای فضای مجازی، تبعات جدی در فرایند توسعه نوآوری و گسترش کسب وکارهای خرد داشته و کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران سفارش اکید به بازگشت نماد اعتماد الکترونیک به وظیفه اصلی خود یعنی احراز هویت و ثبت اختیاری نظر کاربران را دارد.


منبع:

1400/09/24
17:30:21
5.0 / 5
241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه