وزیر صمت:

حذف رانت اولویت اول است

حذف رانت اولویت اول است وزیر صمت اظهار داشت: حذف رانت و امضاهای طلایی به شدت در وزارت صمت پی گیری می شود که حذف رانت از بورس کالا و کارت تجاری همچون آنهاست.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، سید رضا فاطمی امین امروز در مراسم رونمایی از هوشمندسازی و حذف نقش عامل انسانی در صدور کارت تجاری با اعلان اینکه حاکمیت باید ۴ اقدام شامل اولویت گذاری، تنظیم گری، تسهیل گری و نظارت را انجام دهد، اظهار نمود: دستگاه های زیادی در مورد سامانه جامع تجارت مسئولیت دارند و متولی وزارت صمت است؛ وقتی این سامانه کامل شود روش حکمرانی ما تغییر می کند. اسفند ماه خبر تکمیل سامانه را می دهیم.
وزیر صمت با اعلان اینکه قبل از این در شهرهای کم بضاعت به نام افراد مختلف همچون کودکان کارت تجاری می گرفتند و فساد می کردند، اضافه کرد: هدف ما این است که ضوابطی قرار دهیم تا کارت تجاری به افراد قابل اطمینای اعطا شود؛ همین طور کارهایی که به سمت اولویت ها حرکت می کنند آسان تر به این سمت بروند. در پروسه جدید صدور کارت تجاری ۲۵ استعلام از ۲۰ دستگاه در کمتر از یک ساعت گرفتن می شود.
وی افزود: حذف رانت و امضای طلایی به شدت در وزارت صمت پی گیری می شود. در زمینه بورس کالا شروع شده و ۲۰ گروه از ۳۰ گروه دیگر سهمیه بندی ندارند. در زمینه کارت تجاری نیز امروز هوشمندسازی را کلید می زنیم. تلاش ما این است که به سمت اقتصاد سالم حرکت نماییم.
فاطمی امین با اشاره به صادرات، اظهار داشت: وضعیت صادرات مناسب می باشد و از مرز ۴۰ میلیارد دلار عبور کردیم. تلاش ما حذف موانع است که در طول این مدت تعدادی از موانع نیز حل و فصل شد.
وزیر صمت اشاره کرد: وظیفه ما این است که تلاش نماییم تا آنجا که ممکنست قید و بندها رو برداریم؛ ظرفیت های زیادی پیش روی ماست و اگر بتوانیم با سرعت بیشتری کارها را جلو ببریم و فضای کسب وکار را تسهیل نماییم و تولید را حمایت نماییم بطور قطع مشکلات تنظیم بازار، بازار ارز و … حل خواهد شد.
وی با اشاره به حذف رانت از صدور کارت تجاری، اظهار داشت: در اذهان مردم این است که کارت تجاری فساد دارد اما بنده اعلتم می کنم صدور و تمدید کارت منوط به پرداخت مالیات است و نمی توان صوری اقداماتی انجام داد.
وزیر صمت اشاره کرد: دیگر کودک ۱۰ ساله صادرات ۵۰۰ میلیون دلاری نمی تواند انجام دهد برای اینکه امضای طلایی از کارت تجاری حذف شد.

1400/10/07
11:01:41
5.0 / 5
151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه