رئیس سازمان صمت استان تهران خبر داد:

سهم 32 درصدی تهران از کل صادرات کشور

سهم 32 درصدی تهران از کل صادرات کشور نیو باکس: رییس سازمان صمت استان تهران می گوید در 9 ماهه سال جاری میزان صادرات غیرنفتی استان تهران 40 درصد بالا رفته است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، یدالله صادقی در مراسم تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان تهران بیان کرد: برآوردهای ما نشان میدهد که از کل صادرات ثبت شده در کشور استان تهران سهمی ۳۲ درصدی داشته که نشان دهنده نقش مهم فعالان اقتصادی این استان در صادرات غیرنفتی کشور است.
وی با اعلان اینکه با وجود محدودیت ها، اقدامات مثبتی برای بهبود زیرساخت های تجاری استان انجام شده، توضیح داد: در زمینه توسعه صنعتی و ساماندهی واحدهای صنعتی در استان تهران دو پیشنهاد به دولت ارسال شد تا با بهره گیری از آنها شرایط برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان بهبود یابد.
رییس سازمان صمت استان تهران با اشاره به سرمایه گذاری ۱۲ هزار میلیارد تومانی در گسترش زیرساخت ها و کارخانجات بیان کرد: ما معتقدیم بخش خصوصی ظرفیت بسیار مطلوبی برای فعالیت در زمینه های اقتصادی دارد و این ظرفیت قابل مقایسه با نقش دولت نیست. این سرمایه گذاری های جدید نیز نشان میدهد که ما می توانیم به افزایش آمار صادراتی در سال های آتی امیدوار باشیم.
صادقی به آمار کارت های تجاری فعال در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: آمارها نشان میدهد که هم اکنون حدود ۲۴ هزار کارت تجاری فعال در کشور وجود دارد که از این رقم ۱۳ هزار کارت آن به استان تهران مربوط می شود. آمارها نشان میدهد تا اختتام آذرماه امسال صادرات غیرنفتی استان تهران از مرز یک میلیارد دلار عبور کرده که نشان دهنده افزایش ۴۰ درصدی در مقایسه با زمان مشابه سال قبل است.
وی اشاره کرد: ما تلاش می نماییم با مانع زدایی از تولید و کنار گذاشتن مصوبات متناقض راه را برای تولیدکنندگان استان تهران باز نماییم تا در آمارهای آینده رشد بزرگ تری به ثبت برسد.
در ادامه این مراسم محسن منصوری - استاندار تهران نیز با اشاره به سهم بالای این استان از گردش مالی کشور تشریح کرد: حدود ۷۰ درصد از کل گردش مالی ایران در استان تهران جریان دارد و ۲۴ درصد از صنعت کشور نیز در این استان فعال است. خیلی از کارهای تجاری که در مرزها انجام می شود مبدأ و مقصد تهران دارند و بدین جهت استانداری تلاش می کند در زمینه حمایت های اقتصادی برای سرمایه گذاران امکانات مناسبی فراهم آورد.
وی با اعلان اینکه هرچه فعالیت مستقیم دولت در اقتصاد کم شود، به نفع تجارت و تولید خواهد بود، بیان کرد: باید به تولید توجه کرد تا در صادرات نیز آمارهای مناسبی به دست آید. ما باید در این عرصه به نگاه واحد برسیم و با کاهش هزینه های داخلی در عرصه بین الملل امکان رقابت پیدا نماییم.
منصوری افزود: یکی از محدودیت هایی که در استان تهران وجود داشت، بحث محدودیت ۱۲۰ کیلومتری برای استقرار واحدهای صنعتی بود. ما در دولت برای اصلاح قوانین برنامه ریزی جدی داریم و امیدواریم اصلاحات لازم در این بخش در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف شود.
وی اشاره کرد: دولت مصمم است تغییرات مداوم در تصمیمات اجرائی را متوقف نماید و فضایی را برای صادرکنندگان به وجود آورد که آنها با کمترین هزینه امکان فعالیت و رقابت در فضای بین المللی را به دست آورند.
منبع:

1400/10/20
23:59:17
5.0 / 5
46
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه