گروه صنعتی ایران خودرو وعده داد:

کاهش خودرو های ناقص به 45 هزار دستگاه تا آخر تعطیلات نوروز 1401

کاهش خودرو های ناقص به 45 هزار دستگاه تا آخر تعطیلات نوروز 1401 گروه صنعتی ایران خودرو بعد از وعده افزایش تولید و عرضه خودرو در سه ماهه پایانی سالجاری و عرضه بیشتر از ۱۶۰ هزار دستگاه در این زمان (زمستان ۱۴۰۰)، نموداری از تعداد خودرو های ناقص خود طی سالجاری و روند افزایش و کاهش آن طی ۹ ماهه ۱۴۰۰ عرضه کرده و پیشبینی کرده است که ۹۶ هزار خودروی ناقص خود تا آخر آذرماه را تا آخر سال جاری به ۶۰ هزار دستگاه و تا آخر تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ به ۴۵ هزار دستگاه برساند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، هفته گذشته ایران خودرو از عرضه حداقل ۵۵ هزار دستگاه از محصولات خود به بازار به صورت ماهانه و افزایش ۲۳ درصدی عرضه در سه ماهه پایانی سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته، طبق برنامه ریزی ها و در جهت تاکیدهای وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاع داد.
این خودروساز ضمن اشاره به این که می خواهد در سه ماهه پایانی سال جاری بیشتر از ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو را روانه بازار کند که این عدد بیشتر از ۲۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل خواهد بود، اعلام نموده است که در کنار ادامه روند افزایش تولید، درحال تکمیل خودرو های دارای کسری قطعه و عرضه است؛ ازاین رو با اجرای برنامه های تکمیل و عرضه، خودرو های ناقص این شرکت کاهش ۵۰ هزار دستگاهی را تجربه خواهد نمود.
طبق اعلام، هم اکنون تکمیل و تجاری سازی خودرو ها، در کنار افزایش تولید، روند ثابتی گرفته بگونه ای که در دو روز تعطیل هفته گذشته، چهار هزار و ۴۰۰ دستگاه خودرو تکمیل و تجاری سازی شده است. حال این گروه صنعتی نموداری از آمار ایجاد خودرو های ناقص خود از آغاز سالجاری تا آخر آذرماه سال جاری عرضه کرده و ادامه روند آن تا آخر تعطیلات نوروز ۱۴۰۱ را پیشبینی کرده است.
برپایه این نمودار تعداد خودرو های ناقص ایران خودرو از ۲۱ هزار دستگاه در فروردین ماه ۱۴۰۰ شروع شده و تا شهریور ماه به اوج خود معادل ۹۸ هزار دستگاه رسیده است. سپس از مهر ماه به بعد تلاش بر تکمیل و تجاری سازی آنها کرده است؛ بگونه ای که در مهرماه خودرو های ناقص ایران خودرو ۳۰۰۰ دستگاه کمتر شد و به ۹۵ هزار دستگاه رسید.
بنا بر اعلام، به تفکیک میتوان گفت ۲۱ هزار خودرو ناقص ایران خودرو فروردین ماه سال جاری به ۶۵ هزار دستگاه (با افزایش ۴۴ هزار دستگاهی) در اردیبهشت ماه و به ۷۴ هزار دستگاه (با افزایش ۹۰۰۰ دستگاهی) در خرداد ماه رسید. سپس ایران خودرو در تیرماه ۱۰۰۰ دستگاه خودرو را تجاری کرد و آمار خودرو های ناقص خویش را به ۷۳ هزار دستگاه تا آخر تیرماه ۱۴۰۰ رساند.
همینطور از مردادماه بر تعداد خودرو های ناقص ایران خودرو افزوده شده و در شهریورماه به اوج خود رسید. تعداد خودرو های ناقص ایران خودرو در مرداد ماه سال جاری ۷۷ هزار دستگاه و در شهریور ماه ۹۸ هزار دستگاه ثبت شده است.
اما در مهر و آبان ماه سال جاری ایران خودرو باردیگر تکانی به خود داده و از تعداد خودرو های ناقص کاسته است. به ترتیب در مهرماه ۹۵ هزار دستگاه و در آبان ماه ۹۱ هزار دستگاه خودروی ناقص کف پارکینگ های ایران خوردوباقی مانده و تجاری نشده است.
در نهایت مجدد در آذرماه بر تعداد خودرو های ناقص ایران خودرو اضافه شده و به ۹۶ هزار دستگاه رسیده است؛ اما این گروه خودروسازی آنطور که مدعی شده، مقرر است این تعداد خودرو ها را در ماه های پایانی سال کم کند. ازاین رو پیشبینی کرده است که تعداد خودرو های ناقص در دیماه به ۸۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه، در بهمن ماه به ۷۱ هزار دستگاه و در نهایت در اسفند ماه به ۶۰ هزار دستگاه برساند.
ایران خودرو همینطور برنامه ریزی نموده است که روند تکمیل و تجاری سازی را در تعطیلات نوروز ادامه دهد و تا آخر تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ تعداد خودرو های ناقص خویش را به ۴۵ هزار دستگاه برساند.همانطور که اشاره شد، ایران خودرو می خواهد در سه ماهه پایانی سال جاری بیشتر از ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو را روانه بازار کند. امروز (شنبه) هم ایران خودرو اعلام نموده است که با تکمیل و تجاری سازی ۵۸۱۷ دستگاه خودرو ظرف یک روز، رکورد روزانه تکمیل و عرضه خویش را شکسته است. این تعداد خودرو را پنج شنبه هفته گذشته (۲۳ دی ماه)، تکمیل و عرضه نموده است و براین اساس تعداد آمار خودرو های تجاری شده در طول هفته گذشته به ۱۹ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو رسیده است.
بنا بر اعلام، با برنامه ریزی های صورت گرفته در گروه صنعتی ایران خودرو و برپایه راهبرد وزارت صمت در تنظیم بازار خودرو، تکمیل و تجاری سازی خودرو در این گروه صنعتی شتاب گرفته است. برپایه تعهدات این خودروساز در بسته ساماندهی صنعت خودرو، با تحقق الزامات و تأمین قطعات حساس الکترونیک، در سه ماهه پایانی سال جاری ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو وارد بازار خواهد شد.
منبع:

1400/10/25
14:51:17
5.0 / 5
291
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه