میناب رتبه نخست تولید میگوی پرورشی كشور را بدست آورد

میناب رتبه نخست تولید میگوی پرورشی كشور را بدست آورد نیو باكس: بندرعباس – رئیس اداره شیلات میناب اظهار داشت: این شهرستان با تولید حدود 9هزارو 500 تن میگوی پرورشی برای دومین سال پیاپی رتبه اول نخست تولید این آبزی را در سطح كشور بدست آورد.


خلیل حیدری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار نمود: حدود یكهزارو 900هكتار از سه هزارو 600هكتاركل وسعت مزارع پرورش میگوی استان هرمزگان دراین شهرستان قرار دارد.
وی با اشاره به اینكه 62 درصد میگوی پرورشی هرمزگان درمیناب بدست می آید اظهار داشت: در 4سال گذشته با مكانیزه شدن 80 درصد مزارع پرورشی این شهرستان و استفاده از میگوی ' وانامی' دستاوردهای خوبی داشته ایم.
رئیس اداره شیلات میناب همچون این دستاوردها به افزایش تولید در واحد سطح، راه اندازی واحدهای تولید غذای استاندارد و افزایش تعداد واحدهای تولید و تكثیربچه میگو نام برد.
حیدری از مهم ترین مزایای بكارگیری فن آوری های نوین در استخرهای پرورش میگو بالا بردن میزان تولید میگو در واحد سطح، بهبود كیفیت محصول، افزایش میانگین وزن میگو، كاهش هزینه های آماده سازی در دوره های بعدی پرورش میگو و امكان مقابله با نقاط بحرانی با استفاده از افزایش میانگین میزان اكسیژن در استخرنام برد.
این مقام مسئول در شیلات هرمزگان، پایداری تولید، سودآوری برای تولید كننده با استفاده از كاهش هزینه تولید، مقاوم كردن میگو درمقابل بیماری ها وجلوگیری از ورود استرس های محیطی به میگو و بهبود ضریب تبدیل غذایی را از دیگر مزایای استفاده از این تجهیزات و فن آوری ها برشمرد.
در اطلاعات منتشره اداره كل شیلات هرمزگان سابقه صنت میگوی پرورشی در منطقه كلاهی میناب سال 70هجری خورشیدی شروع شده و از این منطقه به عنوان نقطه آغازین این فعالیت های نام برده شده است.
دراین اطلاعات میزان تولید میگوی پرورشی هرمزگان را سالانه 15هزارتن عنوان وگفته شده هم اكنون نزدیك به 2 هزارو200نفر به طور مستقیم در سطح 3 هزارو600هكتار از مزارع پرورش میگوی این استان فعالیت دارند.
هرمزگان تنها استانی است كه سالانه 2 بار از 'اسفند تا تیر' و از 'تیرماه تا اواخرآذرماه' كار پرورش و برداشت میگو و همینطور تولید لارو درآن انجام می گردد طوریكه رتبه اول تولید محصولات یادشده در كشور هم به آن اختصاص دارد.
میگوی مورد استفاده درسایت های هرمزگان از نوع 'وانامی' است كه از مهم ترین خصوصیت های آن می توان از ضریب رشد و بازماندگی بالا، مقاوم بودن به بیماریها و داشتن دوره رشد نام برد.6149/ 6048
خبرنگار رضا گیلانی ** انتشار: خلیل تنیده

* آگاهی از آخرین اخبار استان در كانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینك جستجو كانال: نیو باكسbandarabas@
*ایمیل: نیو باكس.hormozgan@yahoo.com


1396/11/24
14:41:59
5.0 / 5
4712
تگهای خبر: تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه