رئیس هیات عامل ایمیدرو تاكید كرد:

هدایت سود فولاد مبارکه به طرح های توسعه ای تا جهانی شدن

هدایت سود فولاد مبارکه به طرح های توسعه ای تا جهانی شدن به گزارش نیو باکس رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، با اشاره به اینکه بهتر است سود فولاد مبارکه به سمت طرح های توسعه ای هدایت پیدا کند، تصریح کرد که باید برنامه های توسعه ای این شرکت تا مرحله جهانی شدن هم پیش رود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، وجیه الله جعفری در نشست کارگروه کنترل مدیریت شرکت فولاد مبارکه با بیان این مطلب اظهار نمود: تحقق چشم انداز این شرکت تا ۱۴۱۰ در خصوص اجرای طرح های توسعه ای با نگاه جدید به تأمین زنجیره بالادستی و پایین دستی، (هشت میلیارد یورو و ۱۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه)، با مدیریت مناسب امکان پذیر است. توسعه مجتمع فولاد مبارکه، دغدغه ملی است و ایمیدرو هم همه تلاش خویش را برای فراهم ساختن بستر این روند شامل تأمین مواداولیه، زیرساخت ها، رفع موانع انتقال آب خلیج فارس، نوسازی و فناوری و … به کار می گیرد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن اشاره به این که برنامه افزایش سرمایه شرکت فولاد مبارکه برای توسعه، اقدامی مناسب می باشد، خاطرنشان کرد: نگاه ایمیدرو به مبحث سود بعنوان سهامدار، این است که این سازمان هیچ سودی درخواست نمی کند و تمایل دارد این سود، به افزایش سرمایه شرکت اختصاص یابد؛ چونکه معتقدیم این مبادرت به نفع شرکت، اجرای طرح ها و در کل، به نفع کشور است.
وی ادامه داد: امیدواریم برنامه تقسیم سود سهامداران به برنامه افزایش سرمایه تغییر یابد تا شرکت فولاد مبارکه بتواند همزمان با اجرای طرح ها، زیرساخت های مورد نیاز را هم به نحو مطلوب تأمین کند.

۳۰ رکورد جدید تولید فولاد مبارکه در فروردین ماه
در ادامه این نشست یاسر طیب نیا- مدیرعامل فولاد مبارکه- هم ضمن اشاره به این که این شرکت در فروردین سال جاری ۳۰ رکورد جدید در تولید محصولات به ثبت رسانده است، اظهار داشت: این رکوردها در اردیبهشت هم ادامه داشته است. برنامه ما این است که ثبت رکوردهای تولید، به صورت منظم و پیوسته رخ دهد. پیش از این، رکوردهای تولید در بخش های فولادسازی، نورد گرم و آهن اسفنجی حدود ۱۰۰۰ تن بوده است اما این رقم حالا به ۳۰ هزار تن رسیده است.
وی ضمن تاکید براینکه به رغم کاهش صادرات، اجازه ندادیم محصولات گرم، سرد و پوششدار با افزایش قیمت مواجه شود، به برنامه های شرکت در حوزه فناوری نوین اشره کرده و اظهار داشت: ایجاد مرکز زیست بوم نوآوری در سال گذشته، افزایش ۶۰۰ درصدی خدمات شرکتهای دانش بنیان به ارزش ۳۰۰۰ میلیارد تومان و هدف گذاری برای ایجاد اشتغال ۲۰۰۰ نفر در این عرصه و هم اجرای ۵۹ طرح تحول دیجیتال با پیشرفت حدود ۱۹.۳ درصد، همچون این اقدامات است.
مدیرعامل فولاد مبارکه اضافه کرد: تابحال ۱۲۵۰ طرح پژوهشی با بیشتر از ۱۲۰ مرکز تحقیقاتی انجام شده و امیدواریم در سال ۱۴۰۴ یک جهش در تحقیق و توسعه داشته باشیم. طی سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، تعداد ۱۵۵۱ قطعه و تجهیز بومی سازی شده و برنامه بومی سازی سال جاری هم ۱۶۰۰ قطعه و تجهیز است. حالا بیشتر از ۹۰ درصد قطعات، بومی سازی شده و حدود ۸۷۸ میلیون دلار صرفه جویی ارزی صورت گرفته است.
طیب نیا ضمن اشاره به برنامه تولید شرکت فولاد مبارکه در سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: طی سالجاری، برنامه تولید گندله از بالغ شش میلیون و ۷۰۹ هزار تن در سال ۱۴۰۰ به هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تن، آهن اسفنجی از هقت میلیون و ۳۰۲ هزار تن به هفت میلون و ۹۳۰ هزار تن، تختال از هفت میلون و ۸۹۷ هزار تن به هشت میلیون و ۴۲۰ هزار تن، نورد گرم از شش میلیون و ۱۵۴ هزار تن به شش میلیون و ۵۰۰ هزار تن و نورد سرد از یک میلیون و ۶۰۲ هزار تن به یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن پیشبینی شده است.1401/02/31
13:19:01
5.0 / 5
441
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه