تحریم گاز روسیه، صنعت خودروسازی را متوقف می کند؟

تحریم گاز روسیه، صنعت خودروسازی را متوقف می کند؟ به گزارش نیو باکس مدیر تولید گروه خودروسازی بی ام و به رویترز اظهار داشت: بی ام و درحال بررسی سرمایه گذاری های جدید در انرژی خورشیدی، زمین گرمایی و هیدروژن است تا وابستگی خود به گاز طبیعی را کم کند و هشدار داد که تحریم گاز روسیه موجب توقف این صنعت خواهد شد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، این خودروساز که برای ۵۴ درصد از مصرف انرژی خود در سال ۲۰۲۱ به گاز طبیعی متکی بود، درحال بررسی این است که کجا می تواند پنل های خورشیدی را به کارخانه های خود اضافه کند و برنامه هایی را با مقامات محلی برای انتقال هیدروژن به کارخانه خود در لایپزیگ آلمان درحال توسعه است.
میلان ندلکوویچ عضو هیئت مدیره شرکت بی ام و اظهار داشت: هیدروژن برای کاهش یا حتی جبران کامل تقاضای گاز بسیار مناسب می باشد. وی در پاسخ به این پرسش که در صورت توقف تحویل گاز از روسیه چه اتفاقی برای کارخانه های بی ام و می افتد، اظهار داشت: صنعت ما حدود ۳۷ درصد از مصرف گاز طبیعی آلمان را تشکیل می دهد. نه فقط بی ام و بلکه کل این بخش متوقف خواهد شد.
برنامه های بی ام و نشان دهنده آمادگی های گسترده تری است که در سراسر صنعت آلمان برای کنار گذاشتن گاز روسیه و ارائه سیستمی برای جیره بندی منابع موجود در صورت توقف ناگهانی تحویل در حال انجام می باشد.
ندلکوویچ اظهار داشت: فراتر از آلمان، یک کارخانه جدید در دبرسن مجارستان، که بی ام و گفته است که نخستین کارخانه خودروسازی جهان است که بطور کامل بدون سوخت های فسیلی کار می کند و به شدت به انرژی خورشیدی متکی است و افزود که خودروساز همین طور به دنبال استفاده از انرژی زمین گرمایی است.
انرژی زمین گرمایی پایدارتر از انرژی های تجدیدپذیر وابسته به آب وهواست اما تا حدودی به سبب هزینه های اولیه بالا و فرآیندهای پیچیده صدور مجوز برای حفاری، رشد یا سرمایه گذاری قابل مقایسه با انرژی بادی یا خورشیدی را تجربه نکرده است.
منبع:

1401/03/02
11:58:52
5.0 / 5
216
تگهای خبر: توسعه , تولید , سرمایه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه