قائم مقام ایران خودرو:

خودروی ناقص از پروسه تولید ایران خودرو حذف شد

خودروی ناقص از پروسه تولید ایران خودرو حذف شد قائم مقام ایران خودرو با شاره به تولید 84385 دستگاه خودرو، از حذف خودرو ناقص از پروسه تولید در این گروه صنعتی آگاهی داد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از ایکوپرس، کیانوش پورمجیب با اشاره به منویات مقام معظم رهبری، راهبرد وزارت صمت و رویکرد های مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، نخستین نتیجه این اقدام را افزایش ۲۵ درصدی کیفیت محصولات برشمرد و اظهار داشت: با حذف خودرو های ناقص و ادامه تولید بصورت کامل و عبور مستقیم از خط تولید به دست مشتریان، صرفه جویی و کاهش هزینه قابل توجهی نیز رقم خواهد خورد.
وی اضافه کرد: از روز پایانی اردیبهشت ماه و یک روز زودتر از موعد مقرر، خودرو ناقص از پروسه تولید ایران خودرو حذف شده و تولید روزانه دست کم ۲۵۰۰ دستگاه خودرو در دستور کار قرار دارد. ۳۱ اردیبهشت ماه، ۲۷۵۱ دستگاه خودرو کامل سواری و ۴۱ دستگاه خودرو تجاری سنگین و نیمه سنگین تولید شده که در مجموع عدد ۲۷۹۲ دستگاه را نشان میدهد.
پورمجیب، تعداد اسناد صادر شده خودرو ها از شروع امسال تا حالا با رشد ۴۵ درصدی نسبت به زمان مشابه سال قبل را نیز ۷۶۷۱۵ دستگاه عنوان نمود و اظهار داشت: نسبت به سال قبل تعداد عرضه بیش تری به بازار داشته ایم.
وی اظهار داشت: با حذف خودرو ناقص از پروسه تولید، در تولید خودرو کامل و تجاری سازی شده، پنج درصد جلوتر از برنامه تولید ۷۲۵ هزار دستگاه سواری در سال ۱۴۰۱ هستیم.
قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به اینکه موضوع تولید ناقص، جز دو یا سه سال، در سالهای اخیر ایران خودرو وجود داشته، اظهار داشت: اگر در سال ۱۴۰۰ تولید بدون کسری و عبور مستقیم داشتیم، در بدترین حالت شاید ۱۵ هزار دستگاه کم تر خودرو تولید می کردیم، اما چهار هزار میلیارد تومان کاهش هزینه رقم می خورد و فاکتورهای کیفیت ۲۵ درصد افزایش می یافت و این حجم از تنش و درگیری و صرف هزینه های معنوی و مادی نیز اتفاق نمی افتاد.
وی اضافه کرد: دستاوردهای ایران خودرو با راهبری و سیاستگذاری دکتر فاطمی امین، وزیر صمت و رویکرد های مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو حاصل شده است و طبق تأکیدات وزیر صمت، برنامه توسعه محصولات ایران خودرو و پروسه طراحی تا تولید خودرو ۱۸ ماه تعریف شده است که این زمان یقیناً برای پروژه TF۲۱ که درحال توسعه است، از طراحی تا تولید انبوه محقق خواهد شد.

1401/03/03
15:18:57
5.0 / 5
197
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه