جزئیات وام کمک ودیعه مسکن مستاجرین

جزئیات وام کمک ودیعه مسکن مستاجرین قم مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن اظهار داشت: متقاضیانی که از وام ودیعه مسکن استفاده نکردند در اولویت دریافت تسهیلات قرار دارند.


مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن با بیان این که متقاضیان دریافت تسهیلات وام ودیعه اجاره مسکن به سامانه طرح های حمایتی مسکن وزارت راه و شهرسازی رجوع کنند اولویت پرداخت این تسهیلات را متقاضیانی برشمرد که قبلا تسهیلات را دریافت نکردند.
با مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف وام در تهران ۱۰۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها(قم) ۷۰ میلیون و در سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
قطعا کسانی که تابحال از وام ودیعه مسکن استفاده نکردند در اولویت استفاده قرار دارند. یکی از اولویت های بهره مندی از وام ودیعه مسکن این است که متقاضیان قبلا از این وام استفاده نکرده باشند.
اجاره نامه و کدرهگیری برای دریافت وام ودیعه الزامی است
افرادی که متقاضی دریافت تسهیلات ودیعه اجاره مسکن هستند باید دارای اجاره نامه و کد رهگیری باشند. هدف این است که واقعا وام تسهیلات ودیعه مسکن صرف کمک ودیعه اجاره مسکن بشود و نه صرف خرید کالاها و خدمات دیگر که آثار تورمی دارند. تصمیم بر آن است که حتما بعد از دریافت کد رهگیری وام ودیعه مسکن پرداخت گردد. ازاین رو میتوان مراحل اولیه توافقات بین موجر و مستاجر در دفاتر مشاوران املاک انجام بشود و در نهایت وام ودیعه به متقاضیان حائز شرایط تعلق بگیرد.
منبع تأمین تسهیلات کمک ودیعه مسکن محدود است و ازاین رو اولویت بندی حتما باید در نظر گرفته بشود تا کسانی که تاکنون از وام ودیعه مسکن استفاده نکرده اند در اولویت قرار بگیرند. هم اکنون افرادی در اولویت دریافت وام ودیعه مسکن و معرفی به بانک هستند که سالهای گذشته وام ودیعه را دریافت نکرده اند.
متقاضیان در سامانه طرح های حمایتی مسکن برای وام ودیعه اجاره ثبت نام کنند
با توجه به این که وام ودیعه مسکن در تهران، مراکز استان ها و سایر شهرها ۱۰۰، ۷۰ و ۴۰ میلیون تومان است بسته به این که تقاضاها در کدام شهرها و چه تعداد باشد بطور قطع روی تعدادی که می توانند از این تسهیلات استفاده کنند تأثیر می گذارد.
برای استفاده از این وام ها و در کل تسهیلات حوزه مسکن متقاضیان باید به نشانی سامانه های حمایتی وزارتی راه و شهرسازی به نشانی saman.mrud.ir رجوع کنند و در بخش تقاضای تسهیلات ودیعه مسکن ثبت نام کنند.
متقاضیان وام کمک ودیعه مسکن لطفا از رفتن به اداره کل راه و شهرسازی استان خودداری نمایند. تمام فرآیندها در بستر سامانه انجام می شود.1401/03/12
23:24:25
5.0 / 5
378
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات , تورم
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه