یادداشت

روایت شافعی از دیدار صمیمانه با رییس جمهوری

روایت شافعی از دیدار صمیمانه با رییس جمهوری نیو باکس: رییس اتاق تجاری ایران در یادداشتی به روایت جزئیات دیدار یکشنبه شب اعضای اتاق تجاری و فعالان بخش خصوصی با رئیس جمهوری پرداخت.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، در یادداشت غلامحسین شافعی آمده است: روز یکشنبه ۲۲ خردادماه، هیات رئیسه و دبیر کل اتاق ایران دیداری صمیمانه با آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رییس جمهور داشت و رییس سازمان برنامه وبودجه، وزیر امور اقتصادی و دارایی، قائم مقام وزیر صنعت و رییس دفتر رییس جمهوری هم در این نشست حضور داشتند.
در این جلسه، رییس و اعضای هیات رئیسه اتاق ایران، نقطه نظرات خودرا در حوزه های اقتصادی به تفصیل بیان نمودند. لزوم تحول رابطه نزدیک دولت و بخش خصوصی، توجه به نظرات کارشناسی بخش خصوصی با تاکید بر ایفای نقش قانونی اتاق بعنوان مشاور قوای سه گانه، همین طور استفاده از ظرفیت های قابل توجه اتاق های سراسر کشور و مجموعه بزرگ تشکل های اقتصادی در هموارسازی مسیر حرکت فعالان بخش خصوصی از مواردی مهمی بود که به آنها پرداخته شد.
مشارکت بخش خصوصی در طرح های نیمه تمام و طرح جهش مسکن و همین طور استفاده از ظرفیت اتاق های مشترک در توسعه روابط خارجی و صادرات کالا و خدمات و استفاده مناسب تر از شورای گفت وگوی ملی و استانی از موارد دیگری بود که مورد توجه رییس جمهوری قرار گرفت. وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز که ریاست شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی را بر عهده دارد، بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در ارائه راهکارهای رفع مشکلات اقتصادی تاکید کرد.
در قسمتی از نشست صمیمانه، رییس جمهوری اشاره کرد که بخش خصوصی باید میدان داری کند و به این امر باید التزام داشت. ایشان بر مشارکت بخش خصوصی در طرح های نیمه تمام و طرح جهش مسکن و توسعه سرمایه گذاری در بخش خصوصی تاکید داشت و گفت وگوی جدی در این حوزه ها را الزامی دانست.
رییس جمهوری، حضور وزرا در شورای گفت و گو را نیز مورد تاکید و حضور بخش خصوصی در سفرهای خارجی در کنار دولت را نیز مورد توجه قرار داد.
آیت الله رئیسی، استفاده از نظرات کارشناسی اتاق ها در تصمیم گیری ها را نیز بااهمیت دانست و بر لزوم توجه به آن تاکید کرد. هیات رئیسه اتاق ایران، از توجه رییس جمهور صمیمانه تشکر و قدردانی می کند و امیدوار است که این دیدار صمیمانه، همکاری دولت و بخش خصوصی را به سمت مطلوب هدایت کند.
منبع:

1401/03/24
08:43:19
5.0 / 5
466
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه