رئیس دانشگاه خبر داد

هوشمندسازی خطوط معدن چادرملو توسط پژوهشگران دانشگاه امیرکبیر

هوشمندسازی خطوط معدن چادرملو توسط پژوهشگران دانشگاه امیرکبیر به گزارش نیو باکس رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به رتبه این دانشگاه در حوزه هوش مصنوعی، اظهار داشت: در حوزه هوش مصنوعی پروژه های عملیاتی در شرکت معدنی چادرملو داریم که مقرر است برخی از خط های این معدن را مکانیزه و هوشمند نماییم.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، دکتر سید حسن قدسی پور در افتتاحیه اولین رویداد ملی طراحی و ساخت خودروی پرنده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر، اظهار داشت: هدف این دانشگاه هموار کردن مسیر تبدیل ایده به محصول است که در این جهت به موفقیت های بسیار خوبی دست یافته ایم، به نحوی که حالا ۳۱۳ شرکت دانش بنیان در این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۵۴ حدود ۳۰۰ دانشجو پذیرش می کرد اما حالا ظرفیت پذیرش دانشجو این دانشگاه به ۱۵ هزار دانشجو بالا رفته است.

دکتر قدسی پور اشاره کرد: نیمی از دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند. همین طور عمده دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در رشته های نوظهور مشغول به تحصیل هستند.

رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: سابقه این دانشگاه در حوزه راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی بیش از ۳۰ سال است و می توان اظهار داشت که دانشجویان این دانشگاه از گروه نخبگان کشور هستند.

دکتر قدسی پور اشاره کرد: در حال حاضر این دانشگاه بر طبق رتبه بندی های بین المللی رتبه نخست هوش مصنوعی کشور را به خود مختص کرده است.

وی اشاره کرد: در حوزه هوش مصنوعی نیز پروژه های عملیاتی در شرکت معدنی چادرملو داریم که مقرر است برخی از خط های این معدن را مکانیزه و هوشمند نماییم.
منبع:

1401/03/30
23:45:37
5.0 / 5
372
تگهای خبر: شركت , صنعت , معدن
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه