دپوی 4 و سه دهم میلیون تنی کالای اساسی در گمرک و بنادر

دپوی 4 و سه دهم میلیون تنی کالای اساسی در گمرک و بنادر آن طور که گمرک ایران اعلام نموده است هم اکنون بیشتر از ۴.۳میلیون تن کالای اساسی در گمرک و بنادر و البته شناورهای رسیده، موجود است.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، سید روح اله لطیفی-سخنگوی گمرک- وضعیت موجودی کالای اساسی در گمرک و بنادر تا ۳۰ خرداد ماه را اعلام نمود که نشان داد چهار میلیون و ۳۳۱هزار و ۳۹۹تن موجودی انواع کالای اساسی در اماکن بندری و گمرکی است.

از این میزان دو میلیون و ۹۶۸هزار و ۴۷۰تن کالا در انبارها و اماکن بندری و گمرکی درحال انجام تشریفات اظهار یا ترخیص هستند و ۳۹۵هزار و ۸۳۳تن هم درحال تخلیه از ۲۰ فروند شناور و ۹۷۳هزار و ۹۳۹تن کالای اساسی هم در ۱۸شناور منتظر آغاز فرآیند تخلیه هستند.

از کالاهای موجود در بنادر، یک میلیون و ۹۵۴هزار و ۵۴۷تن ذرت است که یک میلیون و ۴۵۹هزار و ۴۱۸تن آن در اماکن بندری درحال انجام تشریفات ترخیص قرار دارد و مابقی در ۱۳شناور که ۷شناور درحال تخلیه و ۶شناور منتظر در اسکله است.

بعد از ذرت که بالاترین میزان کالای اساسی دپو در بنادر را به خود اختصاص داده، گندم با ۹۳۲هزار و ۴۹۲تن در جایگاه بعدی قرار دارد که ۴۵۵هزار و ۱۳۶تن در اماکن بندری و مابقی در ۱۱ شناور درحال تخلیه یا منتظر تخلیه است.

دانه های روغنی با ۵۸۱هزار و ۲۴۶تن، که ۳۶۳هزار و ۴۲۹تن آن در اماکن بندری و مابقی در چهار شناور قرار دارند، روغن خام هم با ۳۲۹هزار و ۳۶۵تن که ۲۹۴هزار و ۱۳۶تن آن تخلیه شده و مابقی در سه شناور درحال تخلیه و یا منتظر تخلیه هستند، سویا با ۲۲۴هزار و ۱۰۵تن که ۱۸۰هزار و ۹۰۶تن آن در اماکن بندری تخلیه شده و مابقی در سه شناور قرار دارد، جو با ۱۴۷ هزار و ۳۸۴تن، شکر با ۸۵هزار و ۲۵۰ تن که ۲۷هزار و ۱۷۶تن آن در اماکن بندری درحال انجام تشریفات اظهار و ترخیص هستند و مابقی از دو شناور درحال تخلیه است و ۴۰ هزار و ۸۸۵تن برنج موجودی بنادر و گمرکات کشور هستند.

به گفته لطیفی، روزانه بین ۴۵تا ۶۰هزار تن از کالاهای اساسی درحال ترخیص از گمرکات اجرایی می باشد که این میزان خروجی به همراه ورودی مناسب به بنادر جریان مناسبی از ورود کالا به حساب می آید.

منبع:

1401/03/31
23:15:53
5.0 / 5
28
تگهای خبر: كالا , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه