مدیركل استاندارد تهران اعلام كرد؛

تأمین سلامت و ایمنی شهروندان، دلیل خاموشی آسانسورهای مترو

تأمین سلامت و ایمنی شهروندان، دلیل خاموشی آسانسورهای مترو مدیرکل استاندارد استان تهران با تکیه بر ناایمن و حادثه ساز بودن آسانسورهای ایستگاه های مترو، اظهار داشت: شرکت متروی تهران باید برای استانداردسازی آسانسورهای خود اقدام نماید.به گزارش نیو باکس به نقل از اداره کل استاندارد استان تهران، عباس نوری در این خصوص تشریح کرد: باتوجه به مکاتبه سازمان ملی استاندارد ایران با بیمه مرکزی در مورد منع عرضه خدمات بیمه ای به آسانسورهای بدون تاییدیه استاندارد، شرکتهای بیمه، بیمه نامه آسانسورهای غیراستاندارد مترو را دیگر تمدید نکردند و شرکت مترو موظف شد آسانسورهای فاقد گواهینامه بازرسی معتبر و بیمه نامه را از چرخه مصرف خارج و خاموش کند.
وی افزود: تابحال مترو تهران پس از خاموشی آسانسورهای خود، هیچ مکاتبه ای برای دریافت راهکار و حل مشکل موجود با اداره کل استاندارد استان تهران انجام نداده است.
این مقام مسئول یکی از نقص های بحرانی آسانسورهای مترو را این گونه توضیح داد: در صورتیکه فاصله بین آستانه درب های طبقات متوالی از ۱۱ متر تجاوز کند، درب های اضطراری میانی باید به شکلی تعبیه شوند که فاصله بین آستانه درب ها بیشتر از ۱۱ متر نباشد؛ به عبارت ساده تر، باید بتوان در زمانی که کابین آسانسور بین طبقات متوقف شده است، مسافرین محبوس را نجات داد.
نوری در پاسخ به ادعای شرکت مترو در خصوص عدم امکان تعبیه درب اضطراری در اغلب چاه های آسانسور، به سبب شرایط قرارگیری ایستگاه های مترو در زیر زمین، اظهار داشت: اگر امکان گذاشتن درب اضطراری در طول مسیر برای آسانسورها وجود نداشته باشد، بر مبنای استاندارد ملی شماره ۱- ۶۳۰۳، راهکار جایگزین برای آن پیشبینی شده است. با وجود این، شرکت مترو برای این مورد هم اقدامی ننموده است.
در آخر مدیرکل استاندارد استان تهران از سازندگان بناها و عرضه کنندگان آسانسور درخواست کرد: در زمان طراحی و نصب آسانسورها، در امتداد حفظ ایمنی و سلامت جامعه الزامات استانداردهای ملی را مدنظر قرار دهند.

1401/04/02
11:08:39
5.0 / 5
464
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه