دبیر اجرایی اتاق اصناف خوزستان خبر داد

وضعیت بازار روغن خوب است

وضعیت بازار روغن خوب است به گزارش نیو باکس خوزستان دبیر اجرایی اتاق اصناف خوزستان اظهار داشت: در مورد روغن، وضعیت بازار خوب است و به وفور در بازار وجود دارد.ابولقاسم کوره چینی در جلسه ستاد تنظیم بازار خوزستان که امروز، ۱۸ تیرماه در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: وضعیت بازار روغن خوب است و به وفور در بازار وجود دارد بگونه ای که این محصول در کارخانه جات ۶ تا ۱۰ درصد با تخفیف عرضه می شود.

به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، وی در مورد قیمت روغن در بازار اضافه کرد: در ایام گذشته روغن ۹۰۰ گرمی غنچه توسط شرکتهای پخش ۶۱ هزار تومان عرضه می شد و مغازه دار هم آنرا به قیمت ۶۳ هزار تومان به فروش می رساند اما طبق مشاهدات اخیر هم اکنون روغن با قیمت ۵۵ هزار تومان به فروش می رسد.

دبیر اجرایی اتاق اصناف اهواز خاطرنشان کرد: این مسئله نشان داده است که ایراداتی در زمینه قیمت گذاری وجود داشته است. یعنی زمانی که روغن قیمت گذاری شده، حاشیه سودی که کارخانجات در نظر گرفتند، بالا بوده است.

کوره چینی با اشاره به اینکه به لحاظ نقدینگی در واحدهای صنفی ما مشکل وجود دارد، اظهار داشت: در مورد برنج محلی کاهش قیمت وجود داشته است. به صورتی که هر کیسه ۱۰ کیلویی برنج با قیمت ۶۲۰ تا ۶۵۰ هزار تومان در مغازه ها عرضه می شد اما هم اکنون این قیمت به ۵۸۰ تا ۶۰۰ هزار تومان رسیده است.

وی اضافه کرد: یکی از علل افزایش قیمت برنج محلی، احتکار ۵ تا ۶ هزار تن شلتوک بوده است که از هر تن شلتوک، ۶۵ درصد آن به برنج قابل مصرف تبدیل می شود اما قیمت برنج خارجی مقداری افزوده شده است.

کوره چینی افزود: اگر وزارت جهاد کشاورزی و مجموع واردکنندگان برنج به این نتیجه نرسند که ممنوعیت واردات برنج باید برداشته شود و اگر این برنج از گمرک ترخیص نشود، بطور قطع از مردادماه با افزایش قیمت برنج وارداتی رو به رو خواهیم شد.

امید جهاد نژادیان، مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خوزستان هم در این نشست اظهار نمود: در بحث واردات برنج حدود ۱۵۰ هزار تن واردات داریم که مناقصات آن برگزار شد و تا آخر تیرماه در بندر امام تخلیه می شود.

وی ضمن اشاره به وجود ۲۰ تا ۳۰ هزار تن برنج تایلندی در استان اظهار نمود: در انبارهای اهواز حدود ۲۵۰۰ تن برنج وجود دارد اما در انبارهای بندرامام هیچ برنجی وجود ندارد.

منبع:

1401/04/19
14:16:44
5.0 / 5
191
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , خدمات , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه