با انعقاد دو قرارداد سرمایه گذاری محقق می شود

ایمپلنت های جذبی و داروهای حاجب به تولید انبوه می رسند

ایمپلنت های جذبی و داروهای حاجب به تولید انبوه می رسند نیو باکس: در حاشیه رویداد دوشنبه های استارت آپی از 5 طرح ارائه شده در زمینه سلامت و دارو، دو قرارداد سرمایه گذاری منعقد شد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، امروز رویدادهای دوشنبه های استارت آپی از طرف صندوق نوآوری و شکوفایی در محل این صندوق بصورت آنلاین انجام شد و طی آن ۵ طرح برای جذب سرمایه گذار ارائه شد و از این تعداد، دو طرح موفق به جذب سرمایه گذار شدند و با انعقاد تفاهم نامه هایی وارد فاز تولید انبوه شدند.
جزییات این ۵ طرح به این شرح است:
تولید داروهای زودبازشونده برای کودکان
حمید متصدزاده از پژوهشگران این طرح با اشاره به چالش های مصرف قرص برای کودکان، اظهار داشت: برمبنای آمارها سالانه تعدادی کودک بر اثر خفگی ناشی از مصرف قرص فوت می کنند، بدین جهت ما قرص هایی برای کودکان تولید کردیم.
وی افزود: در این مطالعات ما به فرمولاسیون ساخت قرص های زودباز شونده دهانی دست یافتیم.
متصدی زاده اشاره کرد: ما این روش را بر روی سه داروی بوپورنوفین، اندانسترون و دسموپرسین اجرا کردیم و نمونه اولیه این داروها را با فرم زودباز شونده در دهان به تولید رساندیم.
بندآورنده خون با کاربرد عموم
شیرین احمدی از پژوهشگران این طرح درباره محصول تولید شده، اظهار داشت: در تصادفات شاهدیم که افرادی گرفتار لطمه می شوند و در بعضی موارد بند آوردن خون با دشواری مواجه است؛ بدین جهت ما برای حل این مشکل مبادرت به تولید پانسمان های پیشرفته کردیم.
وی افزود: این نوع پانسمان ها در دو دسته غیر فعال و فعال است و محصول ما ترکیبی از این دو نوع است و قابلیت ترمیم زخم در مدت ۳ دقیقه را دارد.
احمدی اشاره کرد: علاوه بر ثبت این محصول، موافقت اصولی از طرف سازمان غذا و دارو برای این محصول صادر گردیده است.
تولید پانسمان پیشرفته برای درمان زخم های دیابتی
دکتر علیرضا شیدری از پژوهشگران این طرح اظهار نمود: بیماران دیابتی بعد از مدتی زخم های دیابتی را تجربه می کنند که در بعضی موارد عفونت و زخم پای دیابتی به قطع عضو منجر می شود، علاوه بر آن هزینه های درمان این زخم ها با درمان بیماری سرطان برابری می کند، ولی تا حالا راه حل قطعی ارائه نشده است.
وی افزود: برای حل این چالش ما پانسمان پیشرفته هیدروژن تشکیل شونده در محل با بهره گیری از HYAFF و میکروگرفت را ارائه دادیم که می تواند در درمان زخم پای دیابتی کمک کننده باشد.
ایمپلنت جذبی
دکتر حاجی حسین علی از پژوهشگران این طرح اظهار نمود: بر اثر تومورها، تصادفات رانندگی، نقص های مادرزادی برخی ها از ناحیه فک گرفتار لطمه می شوند که برای درمان آنها از گرفت های استخوانی از خود شخص و یا از جسد و حیوانات و یا از ایمپلنت های فلزی استفاده می شود.
وی با اعلان اینکه این روش های درمانی افراد گرفتار ضایعه از ناحیه فک و صورت را به زندگی طبیعی باز نمی گرداند، افزود: ما برای حل این مشکل نسبت به تولید ایمپلنت های شخصی سازی شده با بهره گیری از بیو پرینترها اقدام کردیم.
بگفته این محقق، در این روش علاوه بر کاهش زمان درمان، در مدت ۶ تا ۹ ماه، ایمپلنت شخصی سازی شده جزو استخوان فرد خواهد شد.
تولید داروهای حاجب
دکتر دهقان از پژوهشگران طرح اظهار داشت: بیماران زمانی که به داروخانه ها برای دریافت داروهای تصویربرداری مراجعه می کنند، با نبود این نوع داروها مواجهند.
وی مشکل اصلی عدم دسترسی به این داروها را اختصاصی بودن مواد اولیه آنها دانست و اضافه کرد: ما مبادرت به تولید ماده مؤثره API از حد واسط های شیمیایی کردیم و درحال حال حاضر موفق به تولید ماده مؤثره داروی حاجب DOTASCAN شدیم.
به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا در حاشیه این رویداد دو قرارداد سرمایه گذاری برای تولید این داروی حاجب و ایمپلنت های جذبی منعقد شد.
منبع:

1401/04/21
10:09:12
5.0 / 5
220
تگهای خبر: تولید , سازمان , سرمایه , هزینه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه